League of Legends League of Legends Haberleri

H2K Gaming, Forg1ven, Jankos ve Vander ile anlaştı

Avrupa LCS’in son yıllarda çıkışta olan takımı H2K Gaming, yeni kadrosunu kurdu. Takımın yeni oyuncu tercihleri ise Forg1ven, Jankos ve Vander oldu.

2015 yılında hem bahar hem de yaz mevsimini üçüncü olarak bitiren ve Dünya Şampiyonası’na da katılan H2K Gaming, geçtiğimiz aylarda iki oyuncusu ile yollarını ayırmıştı. Takımın en çok göze batan oyuncusu Loulex ile sözleşme yenilemeyen ekip, kaSing’i de Amerika’nın güçlü takımlarından TSM’e kaptırmıştı. H2K bu boşlukları ise daha iyi oyuncular ile dolduruyor. Ormancı rolüne Roccat ekibinden Jankos getirildi. Oyuncu özellikle LCS’de takımı ile istediği başarıları elde edemese de performansı ile büyük beğeni topluyordu. Loulex gibi oyunun çoğu zamanını pasif geçiren bir ormancının ardından bu transfer tam anlamıyla nokta atışı niteliği taşıyor.

Destek rolüne ise Jankos’un takım arkadaşı Vander geldi. Tecrübesi ile ön plana çıkan oyuncu şimdilik kaSing’i aratmayacak gibi gözüküyor. Jankos ve Vander Ekim ayının ortalarında Roccat ile sözleşme yenilemişti fakat oyuncuların H2K’de oynamak için takımdan ayrıldıkları öğrenildi. H2K için transfer konusunda en çok şaşırtan olay ise saldırı gücü taşıyıcısı Hjarnan’ın rolünden alınması oldu. Ligde sürekli performansının üzerine koyarak ilerleyen Hjarnan ile neden yol ayrılığı yaşandığı henüz bilinmiyor. Yeni saldırı gücü taşıyıcısı ise Forg1ven olacak gibi görünüyor. Riot Games tarafından geçtiğimiz dönemlerde ceza alan oyuncu  eğer yeni sezon için onay alırsa çok büyük bir ihtimal yeni takımı H2K Gaming olacak.

Orta koridor oyuncusu Ryu ve üst koridor rolündeki Odoamne’yi takımda tutmayı başaran ekip yeni kadrosu ile bir hayli iddialı görünüyor. Takım ile ilgili transfer haberleri şimdilik bu şekilde. Yeni gelişmeleri tekrar sitemizden takip edebilirsiniz.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir