League of Legends League of Legends Haberleri

H2K Gaming, Loulex ile yollarını ayırdı

Avrupa LCS takımlarından H2K Gaming, ormancısı Loulex ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Sık sık eleştiri oklarına maruz kalan Loulex’in Dünya Şampiyonası’ndan sonra takımdan ayrılacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu. Beklenen oldu ve Fransız oyuncunun takımdan ayrıldığı haberi H2K tarafından yapılan açıklama ile duyuruldu.

Loulex’e yönelik yapılan eleştiriler ise yeni değil. 2015 yılında Avrupa LCS’e yükselen H2K Gaming, bahar mevsimi sonlarına doğru yükselişe geçti. Bahar mevsimi finallerinde ise üçüncü olmakla yetindi. Loulex’e yapılan eleştiriler ise bu zaman diliminde başlamıştı. Çoğu maçta hatalı oynayan ve karşı takımın ormancı baskınlarına cevap veremeyen oyuncu tam anlamıyla takımına yük oluyordu.

H2K Gaming yaz mevsimi finallerinde de üçüncü olarak Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanmıştı. SK Telecom T1, Edward Gaming gibi dev takımların bulunduğu zor gruba düşen H2K şampiyonayı 2-4 ile tamamladı. Dünya Şampiyonası gibi zorlu bir arenada da kötü bir performans ortaya koyan Loulex, yine takımın en çok göze batan ismiydi. Karşılıklı alınan karar sonucu takım, oyuncu ile yollarını ayırdı. Loulex’in konu ile açıklaması ise şu şekilde oldu: “İlk profesyonel oyunculuk yılımda yükselme liginden dünya şampiyonasına kadar H2K ile kesinlikle çok güzel zamanlar yaşadım. Fakat takımla yollarımızı ayırma kararı verdik. Takım arkadaşlarım ve koçlarım ile çalışmak benim için büyük bir keyif oldu. Kendilerine iyi şanslar diliyorum. Avrupa veya Amerika LCS’den bir takıma katılmaya çalışacağım.”

Beklenen bu ayrılığın sonunda Loulex’in yeni takımı henüz belli değil. Planları arasına Amerika LCS’i de ekleyen oyuncunun hangi takıma katılacağı veya hali hazırda görüştüğü bir takım olup olmadığı ciddi şekilde merak ediliyor.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir