League of Legends League of Legends Haberleri

Hextech Zanaatkârlığı ve Ganimet sistemi çıktı

Sezon 6 ile gelen en önemli değişikliklerden birisi olan Hextech Zanaatkarlığı ve Ganimet sistemi, 6.3 yaması ile beraber dünyada yalnızca Türkiye sunucusunda olmak üzere oyundaki yerini aldı. Bugüne kadar oyundaki kostümlere ulaşmanın tek yolu RP satın almaktan geçiyordu ama artık Hextech Zanaatkarlığı ile bu durum değişecek.

Hextech Zanaatkarlığı’nın öncelikli iki amacı bulunuyor. Birincisi oyun içindeki rastgele ganimetleri büyük indirimlerle oyunculara sunmak; ikincisi ise oyuncuları, oyun içerisindeki başarılarına bağlı olarak şampiyon ve kostümler ile ödüllendirmek. Şampiyon ustalığının sonucunda kostüm olduğunu bilmek, eminiz ki bir çok oyuncuyu oyuna daha çok bağlayacak ve emeğinin boşa gitmediği hissini destekleyecektir.

Yeni sezonda oyuncular, ek olarak Ustalık Sandıkları ve Anahtarlar kazanabilecek. İkisini de edindikten sonra birleştirerek sandığı açacak. Burada oyunculara verilecek ödül, kiralanabilen ya da kalıcı olarak hediye edilen kostümler ve şampiyonlar olacak. Kazanılan her oyun sonrası oyuncuların Anahtar kazanma şansı bulunuyor. Grup olarak girilen oyundan sonra kazanılacak anahtar sayısı, tek başına girilen oyun sonunda kazanılacak anahtar sayısından daha fazla olacak.

Ustalık Sandıkları ise, oyuncunun oyundaki kişisel ve takım performansına bağlı olacak. Oyuncular herhangi bir şampiyon ile oyunu S-, S veya S+ notuyla bitirdiğinde sandık kazanacak. Arkadaşları ile beraber oynayan oyuncular, kendileri karşılaşmayı iyi oynamamasına rağmen arkadaşları bu notlardan birini aldıysa yine sandık kazanacak. Yani beraber oynadığınız arkadaşınız sandık kazanıyorsa, siz de kazanacaksınız.

Öte yandan oyuncular dilerse mağazadan sandıkları ve anahtarları 125 RP karşılığında satın alabilecek. Belirtelim, sandıklardan çıkan ödüller her zaman sandıkların fiyatından değerli olacak. Bunun yanında oyuncu, kazandığı ödülleri, örneğin hiç kullanmayacağı düşündüğü bir kostümü, zanaat tezgahını kullanarak başka içerikler ile değiştirebilecek.

Şu an itibariyle sunucuda kullanıma hazır olan yeni sistemi hafta sonunda detaylı bir şekilde inceledikten sonra en ince ayrıntısına kadar sizlerle paylaşacağız.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

3 Comments

 • osman 14 Şubat 2016

  anahtari parasiz kazanmanin yolu varmidir

  • EA 15 Şubat 2016

   Galibiyet aldığın oyunlardan random olarak gelecek

 • TheDarqNight 13 Şubat 2016

  Peki birşey duydum.s aldıgınız ve sandık kazandıgınız bir şampiyonla ikinci kez kazanmıyormuşuz.Doğru mu?Varsa anahtarlar içinde bu durum geçerli mi?Nasıl anahtar kazanabilirim.Ben s + alıyorum.Ne sandık ne anhtar geliyor.Şu an 3 sandık kazandım başlangıc sandıgı dılında 1 ini actım.İkisi kapalı anhtar parcası gelmiyo.O nasıl gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir