League of Legends

5Mid Özel: Holyphoenix HWA Gaming’e transfer oldu

2016 Bahar Mevsimi’ni EU CS takımlarından Team Huma’da geçiren tecrübeli nişancı Holyphoenix, yuvaya geri dönüyor. Kaynağımızdan aldığımız bilgiye göre yıldız oyuncu, Şampiyonluk Ligi’nin köklü takımlarından HWA Gaming’e transfer oldu. 

En iyi Türk nişancılarından birisi olarak gösterilen Anıl “Holyphoenix” Işık’ın Yaz Mevsimi’nde oynayacağı takım belli oldu. 2016 Bahar Mevsimi başlamadan önce sürpriz bir karar alan ve EU CS’de mücadele etmek isteyen Team Huma’ya transfer olan oyuncu, Avrupa’da oynayan ilk Türk oyuncu olmuştu. Huma’da iyi bir performans göstermesine rağmen takımının LCS’e yükselmesini sağlayamayan oyuncu, Şampiyonluk Ligi başlayana kadar Crew’a transfer olmuş ve takımın lige yükselmesinde büyük bir rol oynamıştı. Ardından organizasyondan ayrıldığını açıklayan Holyphoenix, kararını HWA’dan yana kullandı.

Kış Mevsimi’ne kadrosunun neredeyse tamamını yenileyerek başlayan HWA, ilk haftalardaki oyunu ile herkesi kendisine hayran bırakmıştı. Lig sonuna doğru ritmini kaybeden takım, playofflarda ilk turda elenmişti. Oyuncuların tamamı çok iyi bir performans gösterse de karar verme mekanizmalarının sağlam olmamasından dolayı çok kolay karşılaşmaları kaybeden HWA, Revanche yerine Holyphoenix’i getirerek kadrosunu daha da güçlendirdi. Marshall ve Hatrixx’in sırtladığı HWA, Şampiyonluk Ligi’nin en iddialı takımlarından birisi olma yolunda adım adım ilerliyor.

Yıldız nişancı için ise HWA organizasyonu hiç de yabancı değil. 2015 Yaz Mevsimi’nde HWA’da mücadele eden oyuncu, böylelikle yuvaya dönmüş oldu. HWA’nın 2016 Yaz Mevsimi kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Marshall
  • Orman: Trixucator
  • Orta koridor: Hatrixx
  • Nişancı: Holyphoenix
  • Destek: Visdom

Geçtiğimiz yıl Fabfabulous, Stomaged, Niq ve SuperAze ile oynayan Holyphoenix’in 2016 yılındaki HWA’da daha büyük başarılar elde etmesi ise oldukça olası. Takımın üst koridor oyuncusu Marshall performansını kat kat arttırarak ülkedeki en iyi üst koridor oyuncusu olma yolunda hızla ilerlerken, takımın orta koridor oyuncusu Hatrixx ise ikinci mevsimde daha çok sorumluluk alıp HWA’nın başarıya ulaşmasında büyük rol oynayacaktır. Holyphoenix’in bu noktada Visdom ile olan sinerjisi ise oyuncunun performansında büyük rol oynayacak.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.