League of Legends League of Legends Haberleri

HuHi, CLG’nin as orta koridor oyuncusu oldu

Kuzey Amerika LCS 2015 Yaz Mevsimi başlamadan önce Pobelter ile takıma transfer olan Huhi, organizasyonun aldığı kararla Pobelter’ın yerine ilk beşte başlayacak. Dünya Şampiyonası’ndaki performansı ortalama olan Pobelter’ın yedeğe çekilmesi, muhtemel bir takımdan ayrılığın da habercisi niteliğinde.

Kuzey Amerika Yükselme Ligi 2015 Kış Mevsimi’nde Team Fusion ile mücadele eden Huhi, istikrarlı performansı ile iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştı. Yeniden kadrolaşan CLG’ye transfer olan ve yedek oyuncu olmayı kabul eden oyuncu, sabırlı bir bekleyiş sonunda Pobelter’ın yerini aldı. Counter Logic Gaming’in bu değişiklik ile açıklaması şu şekilde:

[su_quote]Jae-hyun “Huhi” Choi, artık Counter Logic Gaming’in as orta koridor oyuncusu. Huhi takımla beraber geçtiğimiz aylarda beraber çalıştı ve takımın çalışkan ve değerli bir üyesi. Oyuncu LCS’in mücadeleci ortamına uygun mentalitesi olduğu ile beraber hızlı olduğunu da gösterdi ve takımla çalışırken ne kadar yetenekli olduğunu kanıtladı. Takımla beraber resmi herhangi bir maça çıkmamasına rağmen, takımdaki as oyuncular gibi önemli bir parçaydı.

 

Aldığımız bu karar, kolay bir karar değildi. Eugene “Pobelter” Park, as oyuncu olduğu dönemde CLG’nin umut ettiklerinden çok daha fazlasını başardı. Pobelter’ın eforu ve yeteneği, CLG’nin ilk LCS şampiyonluğunda anahtar bir rol oynadı. Oyuncu artık CLG’nin as oyuncusu olmamasına rağmen, takım Pobelter’ın inanılmaz yetenekli ve istikrarlı bir oyuncusu olduğuna inanıyor. CLG, Pobelter için gelecek LCS sezonunda oyuncuya en iyi olanağı sağlamak için olası seçenekleri değerlendiriyor.

Başarı, sürekli devam eden bir süreç ve CLG, bu değişikliklerin takımı, bu amaca daha fazla yönlendireceğine inanıyor. LCS’teki ilk şampiyonluğumuzu kazandığımız için mutluyuz, fakat bir çok spor hayranının da bildiği gibi bu yılın sonucu gelecek yılın sonucuna etki etmiyor. Her yıl yeni bir yıl ve Huhi’yi League of Legends 2016 LCS sezonunda as oyuncumuz olarak görmekten heyecan duyuyoruz.

Bizi destekleyen tüm hayranlarımıza teşekkür ediyoruz.[/su_quote]

Counter Logic Gaming takımı, LCS şampiyonu olarak 2015 Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanmıştı. Takımın tarihindeki ilk şampiyona olması dolayısıyla tüm hayranları takımın performansını büyük bir merakla beklemişti. Ne yazık ki takım bekleneni verememiş, sadece 2 galibiyet alarak grubundan çıkamamıştı.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir