Haber

Huni ve ReignOver Fnatic’ten ayrıldı

Uzun süredir dolaşan dedikodular doğrulandı ve Huni-ReignOver ikilisi’nin Fnatic’ten ayrılışı organizasyon tarafından yapılan açıklama ile resmiyete kavuştu. Huni ve ReignOver’ın gelecek sezon hangi takımda oynayacağı ise henüz belirsiz. Fakat iki oyuncunun da bir Amerika LCS takımına transfer olacağı, Huni’nin röportajında yaptığı açıklamalar ile doğrulanmış oldu.

2015 sezonunun başında ikilinin Fnatic’e katılması oldukça fazla eleştirilmiş, fakat Fnatic bir ke daha çok iyi bir yetenek avcısı takımı olduğunu göstermişti. İkilinin performansı, 2015 sezonunun her iki mevsiminde de Fnatic’in şampiyonluğunda büyük rol oynamış, geçtiğimiz ay düzenlenen 2015 Dünya Şampiyonası’nda da takımın yarı finale kadar yükselmesinde etkili olmuştu.

Fnatic CGO’su Patrik “cArn” Sattermon, basın açıklamasında “Huni ve ReignOver’ın yerine bu iki oyuncu gibi yetenekli ve harika karakterli oyuncular bulmak oldukça zor olacak. Fakat, dünya klasında bir takım olarak bu zorluk, aşmamız gereken bir görev.” sözlerine yer verdi.

Fnatic’in basın açıklamasına göre takım, bu iki oyuncuya tekrar teklif götürdü. Fakat oyuncuların istediği para ile Fnatic’in maksimum önerebileceği para arasında büyük bir uçurum olduğu ortaya çıktı. Fnatic’in bu iki oyuncuyu elinde tutmak için sınırları zorlayacağını göz önüne aldığımızda, takımın oyunculara önerdiği miktarın 10.000 dolar civarında olduğunu söyleyebiliriz.

ReignOver, yaptığı açıklama Fnatic’e ve takımın hayranlarına teşekkür ederken, Avrupa LCS’te oynamanın kendisine çok şey kattığını belirtti. Öte yandan Huni de aynı minvalde bir açıklama yapmasına karşın, gelecek sezon farklı bir ligde oynayacağını söyledi. Dahası Huni, theScoreeSports sitesinde yaptığı röportajda Amerika LCS’te oynayacağını ve ReignOver’ın kendisi ile beraber aynı takıma transfer olacağını doğruladı.

Fnatic hayranları ise takımın bu iki kilit role hangi oyuncuların transfer olacağını merakla bekliyor. Fnatic ve Huni-ReignOver ikilisi ile ilgili tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.