League of Legends

HWA 2017 Kış Mevsimi kadrosunu açıkladı

Şampiyonluk Ligi’nin en köklü takımlarından olan HWA Gaming, 2017 Kış Mevsimi’nde ligde mücadele edecek kadrosunu açıkladı. Geçtiğimiz mevsimdeki kadrosundan sadece Trix’i yeni sezonda takımda tutan HWA, ligden de tanıdığımız Panky ve Cognac ile profesyonel sahneye HWA ile adım atacak olan Xico ve Emtest’i transfer etti.

Ligimizdeki istikrarını hemen hemen her sezon koruyan HWA, hayal kırıklığı ile geçen 2016 Yaz Mevsimi’nden sonra yeni sezonda mücadele edecek olan kadrosunu açıkladı. Geçtiğimiz mevsim Holyphoenix ve GodBro gibi önemli transferler yaparak mevsim finalleri için iddiasını arttıran takım, ne yazık ki Yarı Final’de elenerek TBF şansını kaçırmıştı. Holyphoenix, Godbro ve Visdom’ın takımdan ayrılması HWA’nın yeni bir kadro kuracağının sinyallerini verirken, Marshall’ın 10 ay profesyonel arenadan men cezası alması organizasyon adına işleri zorlaştırdı.

HWA’nın yeni sezonda ŞL’de mücadele edecek kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Uğur “panky” Taş
  • Orman: Furkan “Trix” Coruk
  • Orta koridor: Francisco “Xico” Cruz
  • Saldırı Gücü Taşıyıcısı: Adam “Emtest” Emtestam
  • Destek: Ömer Faruk “Cognac” Ünsal

Trix geçtiğimiz mevsim istikrarlı bir oyun ortaya koymasına rağmen takımın oyununu bir kademe atlatacak olan o beklenen etkiyi yaratamamıştı. Marshall ile olan uyumu galibiyetlerde büyük önem taşırken, Trix’in de destek-ormancı rolünü oldukça iyi oynadığına şahit olmuştuk. Yenilenen kadroya baktığımızda ilk gözümüze çarpan oyuncular Panky ve Cognac. Ligimizin tecrübeli üst koridor oyuncusu Panky daha önce ÇİLEKLER ve Team AURORA gibi takımlarda mücadele etmiş, oldukça kaliteli bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştı. Öte yandan profesyonel sahneyi bırakıp okuluna devam edeceğini açıklayan Cognac ise sürpriz şekilde bir geri dönüş gerçekleştirdi. ÇİLEKLER’de Madness ile harika bir ikili oluşturan oyuncu, doğru takımla neler yapabileceğini mevsim finallerinde Crew forması altında göstermişti. HWA’nın risk alarak yaptığı iki transfer ise Xico ve Emtest oldu. Daha önce amatör turnuvalarda oynayan fakat profesyonel herhangi bir ligde oynamayan oyunculardan Xico K1ck Black takımı ile tanınıyordu. Emtest ise son olarak Ekim ayında düzenlenen GeForce Cup’ta Broken Blade, Kanani, Abbedagge ve Noxiak ile mücadele etmişti.

Sıfırdan bir kadro kuran HWA’nın oyuncuları arasındaki sinerji takımın mevsim şampiyonluğu için oldukça önemli olacak. Her mevsim kadro kalitesini ve oyununu arttıran takım için beklenen şampiyonluğun bu yıl gelip gelmeyeceğini ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.