League of Legends League of Legends Haberleri

HWA Gaming, Royal Bandits’i yenerek haftaya galibiyet ile başladı

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 4. hafta açılış maçında kıyasıya mücadele sonucunda HWA Gaming, Royal Bandits’i mağlup etmeyi başardı.

İki takım da seçim yasaklama ekranından nispeten eşit güçte çıktı diyebiliriz. Yeni bir koç ile haftaya başlayan HWA, Dr.Mundo-Nocturne-Zoe-Ezreal-Tahm Kench beşlisi ile Vadi’ye inerken, Royal Bandits Ornn-Kindred-Yasuo-Swain-Pyke beşlisini tercih etti. Yavaş başlayan oyunda ilk takım savaşını 16. dakikada izledik. Alev Ejderi için takım savaşı başlatmak isteyen HWA, istediğini tam olarak uygulayamadı. Royal Bandits, 4’e 0 bir değişim ardından ejderi de alarak üstünlüğü yakaladı. Yakaladığı avantajı orta koridor kulelerini alarak büyüten RB altın farkını 6.000lere getirdi.

30. dakikada her iki takım da Baron etrafında oynarken Tahm Kench ultisini kullanarak Yasuo’yu yakalayan HWA, önce skoru sonra da Baron’u almayı başardı. Rüzgarı arkasına alan ekip, önce Ornn skorunu sonrasında da alt ve orta koridor inhibitörlerini alarak altında hala öne geçemese de oldukça iyi bir avantaj elde etti. Sonraki hedefi üst koridor inhibitörü olan HWA, yaptığı kuşatma ile buradan da istediği sonucu elde etti ve tüm inhibitörleri almayı başardı.

Dakikalar 38’i gösterirken, maçı bitirme amacıyla bi hamle yapan HWA Gaming, başarısız oldu. Buradan 3 skor çıkartmayı başaran Royal Bandits’in alt ve orta koridor inhibitörlerinin de doğmasıyla maça yeniden denge geldi. Rüzgarı arkasına alan RB, önce baronu alarak orta koridordan ilerleyip orta koridor inhibitörünü açmayı başardı. Sonrasında da Kadim Ejder’i aldı.

45. dakika itibariyle avantaj tamamıyla RB’nin lehine gibi görünürken, HWA Gaming takımca harika bir oyun yaptı. Royal Bandits oyuncularının baron etrafında görüş almak istediğini gören HWA, Tahm Kench ultisi ve Işınlan büyüleriyle RB’nin üssüne ulaşıp önce açıkta duran orta koridor inhibitörünü aldı, sonrasında da kalan tek Nexus kulesini indirip RB henüz üssüne dönemeden maçı kazanmayı başardı. Maçın en değerli oyuncusu ise Dr.Mundo performansı ile Armut seçildi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir