League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Cologne 1. gün

IEM Cologne turnuvasında 1. gün maçları tamamlandı. Dignitas-QG serisi QG’nin zaferi ile sonuçlanırken, H2K-Cloud9 serisini H2K kazandı. Oynanan iki serinin birbirinden tamamıyla farklı olduğunu, QG serisinin oldukça kanlı geçtiğini, buna karşılık H2K serisinin ise tam tersi bir şekilde sistemli bir şekilde oynandığını belirtelim.

Günün ilk serisi Dignitas ile Qiao Gu Reapers arasındaydı. Dignitas’ın yeni kadrosunun ilk sınavı olan QG serisi, takım için mükemmel bir şekilde başladı diyebiliriz. Serinin ilk maçının yıldızı Kirei olurken, orman oyuncusu maçın ritmini kontrol etti ve Dignitas’ın kartopu olmasındaki en önemli nedendi. Turnuvadaki takımların ormancılarının çok yetenekli olduğu gerçeği göz önüne alındığında Kirei’nin bu topluluk arasında adı bile geçmiyordu. İlk maçtaki iyi oyununu 2. maçta da sürdüren Dignitas, geçmiş yıllardaki karakterini tekrar maça yansıttı ve Baron etrafında 2 kere takım savaşı kaybetti. “Baron throws” oyunları ile ünlenen takım, serinin 2. maçını bundan dolayı kaybetti. Serinin 3. maçında ise kendine çok daha güvenen, daha iyi bir takım kompozisyonu kuran QG vardı. Doinb, Kassadin ile harika bir şekilde kartopu oldu ve QG’ye maçı kazandırdı. Bu sonuçla QG, Dignitas’ı 2-1 eleyerek yarı finalde Fnatic’in rakibi oldu.

Günün ikinci serisi ise H2K ve Cloud9 arasındaydı. Serinin ilk maçı tamamıyla Cloud9 ile alakalıydı. Hai’nin destek oyuncusu olarak başladığı maçta Cloud9, harita üzerinde çok daha rahat ve kolay bir şekilde rotasyon yapabildi. Maçı getiren hareket ise Hai’nin Alistar minyona E-Sıçra-Q kombosuydu. Serinin ikinci maçında da domaninat taraf olan Cloud9, maçın ortalarında baron almaya kalktı fakat Odoamne, Shen ile baronu çaldı. Rush’ın bu ufak hatası, Cloud9’a maça mal oldu. Cloud9’ın taktiksel anlamda eski günlerine geri döndüğünü, fakat Rush ve Jensen arasındaki iletişimin tam olarak oturmadığını söyleyebiliriz. Serinin üçüncü maçında ise Jankos’un şovu vardı. Sistematik ve düzenli bir şekilde oynayan H2K’de Jankos’un yanı sıra Ryu da oldukça iyi bir performans sergilerken, C9 takımında Jensen ve Sneaky takımın beklediği katkıyı koyamadı. H2K, bu sonuçla Cloud9’ı 2-1 eledi ve yarı finalde Kespa Cup şampiyonu Ever’ın rakibi oldu.

Turnuvanın 2. gün programı şu şekilde:

  • 18:40 Fnatic-Qiao Gu Reapers
  • 22:00 Ever-H2K Gaming

Turnuva ile ilgili tüm haberlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir