League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Cologne bugün oynanıyor

Intel Extreme Masters Cologne turnuvası bugün Almanya’nın Köln kentinde başlıyor. Fnatic, Cloud9, Ever, Qiao Gu Reapers, Dignitas ve H2K turnuvaya katılan takımlar olarak göze çarpıyor. Takımların resmi kadroları ile geleceği IEM Cologne turnuvasından hayranların beklentisi ise büyük. Birinci günün programı şu şekilde:

  • 18:00 Dignitas-Qiao Gu Reapers
  • 21:00 Cloud9-H2K

Fnatic, Dünya Şampiyonası’nda yarı final oynadığı için bu turnuvada da yarı finalden başlayacakken, diğer yarı finalden başlayacak takım olan Ever ise büyük bir sürpriz yaparak Kespa Cup’ı kazanmıştı. Dignitas-QG maçının galibi Fnatic ile eşleşirken C9-H2K maçının galibi ise Ever ile eşleşecek.

League of Legends hayranlarının bu turnuvayı merakla beklediği bir sır değil. Bir çok takımın performansı merakla bekleniyor. En büyük soru işareti ise Kespa Cup’ı kazanan Ever. Hali hazırda Yükselme Ligi takımı olan, hatta net cafe takımı olarak adlandırılan Ever, büyük bir sürpriz yaparak turnuvayı kazanmıştı. Turnuvanın yarı finalinde 2015 Dünya Şampiyonu SK Telecom T1’ı eleyen Ever, finalde de CJ Entus’u 5 maçlık seride 3-0 yenerek turnuvanın şampiyonu olmuştu. Şu anda cevabı en çok merak edilen soru ise Ever’ın muazzam performansını devam ettirip ettiremeyeceği.

Genel olarak baktığımızda kadrosunda değişiklik yapmayan takım bulunmazken, diğer bir radikal değişiklik ise Fnatic takımında gerçekleşti. Takımın dinamosu olarak görev alan Huni-ReignOver ikilisinin Amerika LCS takımlarından Immortals’a transfer olmasından sonra arayışlara başlayan takım, bu ikili yerine Dignitas takımından da tanıdığımız Gamsu ve 2014 Dünya Şampiyonası’nda yarı final oynayan Samsung Blue takımının eski ormancısı Spirit’i transfer etti. Tam problemler çözüldü derken takımın yıldız oyuncusu, kaptanı Yellowstar da Amerika LCS takımlarından Team SoloMid’e transfer olmuştu. Yellowstar’ın yerini Noxiak ile dolduran Fnatic’te kadronun en zayıf pozisyonu şüphesiz destek rolü. Yellowstar gibi mükemmel bir lideri kaybeden takımda Noxiak’ın nasıl bir rol oynayacağı merakla bekleniyor. Ayrıca Gamsu-Spirit ikilisinin takımın geri kalanı ile iletişim problemi çekeceğini de göz önüne aldığımızda, Fnatic’in bu turnuvada iyi bir performans göstermesi oldukça düşük bir ihtimal.

Dignitas-QG eşleşmesinde favori olarak QG’yi gösterebiliriz. Aynı şeyi C9-H2K serisi için söyleyemeyiz. İki takım da büyük değişikliklere gitti ve Cloud9’ın kanıtlayacağı çok şey var. Team Impulse takımından Rush’ı transfer eden takım, Gravity takımından da yıldız destek oyuncusu Bunny Fufuu’yu transfer etmişti. Bunny ve Hai’nin değişimli olarak oynayacağı açıklanırken, IEM Cologne turnuvasında hangi oyuncunun oynayacağı belirsiz. H2K’de ise sezon sonunda Odoamne ve Ryu hariç tüm oyuncular takımdan ayrılmıştı. Takım, bu oyuncuların yerine ise Roccat takımından tanıdığımız Jankos ve Vander’i getirirken, geçtiğimiz mevsimi Gambit takımında geçiren Forg1ven’ı da nişancı olarak transfer etmişti. Vander-Forg1ven ikilisinin sinerjilerini yakaladığında korkulacak bir alt koridor ikilisi olacağını belirtelim. Ayrıca Jankos’un da Avrupa LCS’teki sayılı ormancılardan olduğunu söyleyebiliriz.

Turnuva, ESL’in Twitch kanalından canlı olarak yayınlanacak. IEM Cologne ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir