League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Cologne turnuvası 2. gün

Kore, Avrupa, Çin ve Amerika liglerinden takımların katıldığı IEM Cologne turnuvasında yarı final karşılaşmaları tamamlandı. Fnatic ile eşleşen Qiao Gu Reapers, rakibini 2-1 yenmeyi başarırken, Kespa Cup şampiyonu Ever ise H2K Gaming’i 2-1 yenmeyi başardı.

Günün ilk serisi Fnatic ile QG arasındaydı. Yeni kadrosu ile nasıl bir performans göstereceği konusunda soru işaretleri olan takım, serinin ilk maçında oldukça iyi bir performans gösterdi. Uzun zamandır görmediğimiz Sion seçimi ile izleyenleri şaşırtan Fnatic, oyunun başında üst koridorda yakaladıkları skorlar ile avantajı ellerine geçirdi. Vadi’nin Alameti’ni aldıktan sonra takım savaşı yapan Fnatic, özellikle de Spirit’in harika oyunu ile bu savaşı kazandı. Daha sonra QG’nin ormanında yaşanan takım savaşını ise yine Spirit’in 3’te 3 yapması ile kazanan takım, maçı da rahatlıkla almayı başardı. Serinin ikinci maçında da Fnatic’in üstünlüğü vardı. Oyunun başlarında avantajı eline geçiren Fnatic’in maçı kaybetmesindeki en önemli neden ise Baron’u kaybetmeleriydi. Swift’in Baron çalmasının ardından takım savaşını da kazanan QG, kendilerinin en güçlü yanı olan takım savaşlarındaki koordinasyonları sayesinde serinin ikinci maçını kazanmayı başardı. 3. maç ise tamamıyla QG’nin kontrolünde geçti. Doğru takım savaşları seçen, doğru zamanda ayrık ittirme yapan takım, Fnatc’in kararsızlığı ve belki ufak da olsa Spirit’in Nidalee ısrarı yüzünden maçı kazanmayı bildi. QG, bu sonuçla seriyi 2-1 kazandı ve finale yükselen ilk takım oldu.

Günün ikinci serisi ise yepyeni kadrosu ile H2K ve Kespa Cup şampiyonu Ever arasındaydı. H2K, turnuvanın 1. gününde Cloud9’ı sistematik bir şekilde oynayarak yenmeyi başarmıştı. Ever ise Kespa Cup’ta herkesi şaşırtarak tüm LCK takımlarını yenmiş ve harika bir oyun oynamıştı. Serinin ilk maçında Ever, harika bir kompozisyon kurdu. H2K’de hard “engage” olmadığını farkeden ve orta koridorda Varus seçimini yapan takım, mükemmel bir oyun çıkardı. Ormancı Mundo’nun gücünü gördüğümüz maçta Ever, takım savaşlarını daha koordineli ve daha kararlı oynayarak maçı kazanmayı başardı. Serinin ikinci karşılaşması ise uzun bir süre ortada geçti. İki takım da skorlar alırken, son sözü Forg1ven söyledi. Tristana ile kendi ormanlarında 4’te 4 yapan yıldız oyuncu, H2K’yi resmen ipten aldı diyebiliriz. Serinin üçüncü maçı ise Ever’ın sürpriz Vayne seçiminin etkisinde geçti. Bu maçta Ever, H2K’nin üst koridoruna odaklandı ve Odoamne’nin Mundo’sunun güçlenmesine izin vermedi. Loken, Vayne ile agresif oynayarak H2K’nin kartopu olmasını önlerken, takım genel olarak koordineli savaştı ve turnuvanın en iyi takımı olduğunu gösterdi. Bu sonuçla Ever, H2K’yi 2-1 yenerek finale çıkan diğer takım oldu.

Avrupa takımları Fnatic ve H2K yarı finalde elenmesine rağmen bu iki takım da LCS sezonu için umut verdi diyebilliriz. Fnatic’te shotcalling problemi henüz çözülmüş gibi durmazken, H2K’de ise oyuncular arası iletişim ve sinerji problemi göze çarptı.

Bugün oynanacak IEM Cologne finali saat 18:00’da başlayacak. QG ve Ever arasında mücadele, ESL’in Twitch kanalından takip edilebilir.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir