League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Katowice’e EDG yerine Hong Kong Esports katılacak

Edward Gaming, bugün takımın resmi Weibo hesabından yaptığı bir açıklama ile dört gün sonra başlayacak IEM Katowice’den çekildiğini duyurdu. Kararın arkasındaki gerekçe olarak ise turnuva başlamadan önce bazı oyuncu vizelerinin yetişmemesi gösterildi. Edward Gaming yerine turnuvaya Hong Kong Esports katılacak.

22-26 Şubat tarihleri arasında ESL ortaklığıyla Polonya’nın Katowice şehrinde düzenlenecek olan Intel Extreme Masters Katowice’in grupları ise daha iki gün önce duyurulmuştu. Etkinliğe bu kadar kısa bir süre kala çekilmek durumunda kaldığı için özür dileyen EDG, benzer bir sorunla IEM Katowice’e katılamayan ikinci takım oldu. Geçtiğimiz hafta da NA LCS temsilcisi Cloud9, yeni ABD başkanı Donald Trump’ın seyahat yasağı arkasındaki belirsizliği gerekçe göstererek turnuvadan çekilmiş, yerine ise EU LCS’ten bu sezon fırtına gibi esen G2 Esports davet edilmişti.

MSI 2015’te şampiyonluk gören Çin’in en önemli temsilcilerinden Edward Gaming, bu sezon LPL’de şu ana kadar oynanan maçlara göre B Grubu’nda lider konumunda yer alıyor. EDG’nin de ayrılmasıyla birlikte IEM Katowice’de iki sene sonra ilk kez herhangi bir Çin takımı mücadele etmeyecek.

League of Legends açısından Riot Games’in organizatör olarak yer almadığı en büyük turnuva olarak değerlendirilebilecek IEM Katowice’te son değişikliklerin ardından Avrupa takımlarının yoğunluğu dikkat çekiyor. Hali hazırda Amerika’dan da hiçbir takımın yer almayacağı etkinlikte LMS temsilcisi Hong Esports çeşitlilik katacak.

2 Comments

  • Oğuzhan 22 Şubat 2017

    “Edward Gaming, bu sezon eski performansından uzak kalarak LPL’de beklediği sonuçları alamamış ve orta sıralara mahkum edilmişti.”

    4-1[8-3] 1.sıra ne zamandan beri orta sıralar oldu anlamadım?

    • Cem Özdemir 22 Şubat 2017

      Merhaba, haklısınız direkt düzelttik. Anlık kafa karışıklığına verebilirsiniz, özür dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir