League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Katowice 2016 grupları belli oldu

IEM Katowice 2016’ya katılacak takımlar ve bu takımların mücadele edeceği gruplar, canlı yayınlanan kura çekimi ile belli oldu. 4-6 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Intel Extreme Masters Katowice Dünya Şampiyonası Sezon 10’a katılacak takımlar ESC Ever, Origen, Royal Never Give Up, Team SoloMid, SK Telecom T1, Fnatic, Qiao Gu Reapers ve Counter Logic Gaming olarak duyuruldu. Takımların grupları ise şu şekilde:

[row]

[column size=’1/4′]A Grubu

  • ESC Ever
  • Origen
  • Royal Never Give Up
  • Team SoloMid[/column]

[column size=’1/4′]B Grubu

  • SK Telecom T1
  • Fnatic
  • Qiao Gu Reapers
  • Counter Logic Gaming[/column]

 

[/row]

San Jose ile Cologne turnuvalarında şampiyon ve ikinci olan takımların direkt olarak katılacağı turnuvaya Avrupa, Kuzey Amerika, Çin ve Kore liglerinden birer takım daha davet edildi. Sezon başından bu yana oldukça farklı performanslar gösteren takımların Katowice’deki performansları büyük bir ihtimalle yine farklı olacak.

Katılacak takımlar arasında şu anda en formda gözüken takımın 2015 Dünya Şampiyonu olan SK Telecom T1 olduğunu söyleyebiliriz. Üst koridor oyuncuları Marin’i kaybetmelerine rağmen Duke ile bu boşluğu iyi bir şekilde dolduran SKT, turnuvanın şu anki favorisi. Kespa Cup’ı kazanarak büyük bir sürpriz yapan ESC Ever da orta koridor oyuncuları Athena’yı EDG’ye kaptırarak büyük bir kan kaybı yaşadı. Ever’ın yine de eski performansını gösterebileceği de ihtimaller arasında bulunuyor.

IEM Cologne’da finalde Ever’a yenilen QG ise şu anda Çin Ligi’nde birinci sırada bulunuyor. Grubunda henüz yenilmeyen takım, Cologne’daki performansından çok daha iyi bir performans sergiliyor. Diğer bir Çin Ligi takımı olan Royal Never Give Up da B grubunda lider konumunda. Insec ve Namei’nin takıma katılmasıyla güçlü bir kadro kuran ekip, turnuvanın sürpriz takımı olabilir.

Batı dünyasının takımları ise Asya ile kıyaslandığında görece zayıf bir imaj çiziyor. 2015 Dünya Şampiyonası’nda yarı final oynayan iki Avrupa takımı olan Origen ve Fnatic büyük bir güç kaybı yaşıyor. Unicorns of Love’dan PowerofEvil’i transfer etmesine rağmen hala adaptasyon ve takım içi mekanikler konusunda sorunlarını bir türlü aşamayan Origen, şu anda pek güçlü bir konumda değil. Öte yandan ikinci defa kadrosunu neredeyse sil baştan kurmaya çalışan Fnatic de tekrar aynı başarıyı yakalamak için uğraş gösteriyor. Yıldız kaptanları Yellowstar’ı TSM’e kaptırdıktan sonra Huni-ReignOver ikilisini de Amerika LCS takımlarından Immortals’a gönderen Fnatic, bu oyuncuların yerlerini Gamsu, Spirit ve Noxiak ile doldurmaya çalıştı. Takım koordinasyonunu henüz oturtamayan geçtiğimiz sezonun rüya takımı, turnuvanın şu anda en zayıf isimlerinden.

Amerika LCS takımlarından CLG ise diğer takımlara göre iyi bir konumda. Şu anda ligde ikinci olan takım, Doublelift’in yerine gelen Stixxay’in daha fazla sorumluluk alması ile oyununu geliştirmeye devam ediyor. Bu sezon Amerika’nın rüya takımı olarak gösterilen ve Batı dünyasında rollerindeki en iyi oyuncuları kadroya transfer eden TSM ise şu an oldukça dağınık bir durumda. Fnatic’in kaptanı ve efsanevi shotcaller’ı Yellowstar’ı transfer eden ekip, Doublelift ve Svenskeren gibi oyuncuları da kadrosuna katmıştı. Hala birbirilerine alışma aşamasında olan oyuncuların bu turnuvada diğer takımlara karşı sağlam bir şekilde durması beklenmiyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir