League of Legends

IEM Oakland 2016 şampiyonu Unicorns of Love oldu

Geçtiğimiz haftasonu düzenlenen IEM Oakland 2016 turnuvasını kazanan takım Unicorns of Love oldu. 50 bin dolarlık büyük ödülü de kazanan takım, turnuvaya yarı finalden başlayan iki takımı da eleyerek şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Yarı finalde geçtiğimiz mevsim NA LCS’te fırtınalar estiren ve turnuvanın da favorisi olan Team SoloMid’i sürpriz bir şekilde eleyen Unicorns, finalde ise Longzhu’yu eleyen Flash Wolves ile karşılaştı. Serinin birinci maçını Karsa’nın harika Nidalee performansı ile Flash Wolves kazanırken, ikinci maçta galip gelen taraf ise Veritas’ın 7/0/8’lik performansıyla Unicorns of Love oldu. Üçüncü maçta da zafere ulaşan taraf FW olurken, son maçta ise sürpriz bir Kalista seçimi ile herkesi şaşırtan Unicorns of Love galip geldi ve seriyi 3-2 skoru ile bitirdi.

IEM Oakland zaferi ve para ödülüne ek olarak, Unicorns of Love IEM Season 11 World Championship’e katılmaya da hak kazandı. Takım, bahar 2017’de Katowice’de düzenlenecek turnuvada Edward Gaming, SK Telecom T1, H2K, Cloud9, Albus Nox Luna, IEM Gyeonggi şampiyonu ve henüz belirlenmemiş bir katılımcı ile mücadele edecek. IEM Oakland’ı ikincilikle bitiren Flash Wolves ise 20 bin dolarlık ödülün sahibi oldu.

Turnuvanın final mücadelesinden çok yarı final eşleşmesi TSM-UOL serisi daha çok ilgi görmüş ve daha büyük sürprizlere sahne olmuştu. Doublelift’in ara vermesinden sonra WildTurtle ile ilk deneme turnuvasına çıkan takım beklenileni vermedi ve sürpriz bir şekilde rakibine yenildi. UOL’da Exileh TSM karşısında üçüncü maçta yıldız bir Kassadin performansı sergilemiş ve takımın galibiyetinde önemli bir rol oynamıştı. Unicorns of Love son olarak TSM’i IEM San Jose 2014’te yenmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.