League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Oakland’a katılacak takımlar belli oldu

Her yıl sezon arasında düzenlenen ve takımların ligler başlamadan önce durumlarını görmek için ideal turnuvalardan biri olan IEM Oakland’a katılacak takımlar belli oldu. Son olarak LCK takımlarından Afreeca Freecs daveti geri çevirirken, Güney Kore’den turnuvaya katılacak takımın Longzhu Gaming olacağı duyuruldu.

Güney Kore’den IEM Oakland’a katılacak takımın 2016 Kespa Cup’ta finallere kalamamış en iyi takım olması gerekiyordu. Freecs MVP’ye 2-0 yenilerek bu hakkı elde etse de geri çevirdiği için yerine Longzhu Gaming seçildi. Bununla beraber turnuva davetini geri çeviren ilk takım Freecs değildi. Daha önce NA LCS’ten Immortals ve EU LCS’ten Splyce da turnuva davetini geri çevirmişti.

IEM turnuvalarının League of Legends dünyasında farklı bir yeri bulunuyor. Birçok takım tarafından turnuva davetinin reddedilmesi IEM’in ciddiye alınmadığı konusunu gündeme getirse de, genel olarak takımlar kadrolarındaki istikrarsızlık ve tatil gibi nedenlerden dolayı turnuvaya katılmak istemiyor. Immortals’ın 2017 Bahar Mevsimi için kadrosunun belirsiz olması IEM’e katılmasına mani olurken, Worlds 2016’ya da katılan Splyce ise dinlemek istediği için turnuvaya katılmayacak.

19-20 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan IEM Oakland’a Longzhu Gaming, Flash Wolves, INTZ e-Sports, Team SoloMid, The Chiefs eSports Club ve Unicorns of Love katılacak. Worlds’de mücadele eden INTZ’in turnuva teklifi alması kurallara göre beklenirken, bu takımlar içerisinde sürpriz olarak The Chiefs bulunuyor. Öte yandan nişancısı Doublelift’in bir mevsim oynamaya ara vereceğini açıklamasından sonra hala nişancı bulamayan Team SoloMid’in de turnuvaya katılması şaşkınlıkla karşılaşıldı. Team SoloMid geçtiğimiz yıl da yeni kurduğu kadrosu ile IEM’e katılmış ve şampiyon olmuştu. Takımın IEM turnuvalarını test amaçlı kullandığını söylememiz mümkün.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir