League of Legends League of Legends Haberleri

İlk sıralardaki NA LCS ekipleri alt sıradaki takımlarla antrenman yapmak istemiyor

OpTic Gaming’in üst koridor oyuncusu Dhokla’nın yaptığı açıklamaya göre takımın 5. sırada bulunmasından dolayı üst sıralardaki ekipler kendileriyle antrenman yapmak istemiyor.

Dhokla, NA LCS’te üst sıralardaki takımların kendilerinden alt sırada bulunan ekiplerle antrenman yapmayı zaman kaybı olarak gördüğünü. Oyuncu, “Antrenmanlar ve sahne birbirinden çok farklı. Bazen antrenmanlarda yaptığın ama profesyonel sahnede yapmayacağını bildiğiniz hatalarla uğraşarak zamanınızı kaybetmek istemezsiniz. Antrenmanlar bu yüzden iptal ediliyor.” diye belirtti.

FlyQuest takımının destek oyuncusu JayJ buna yakın bir açıklama yapmış ve üst sıralardaki ekiplerle alt sıralardakilerin antrenman yapamamasının önemli sorun teşkil edebileceğini belirtmişti. Yaptığı açıklamada Dhokla ile hemen hemen aynı noktalara değinen JayJ, oyun içi seçimler ve strateji farklılıkları lig içindeki takımlar arası meta değişikliğine bile sebep olabilir demişti.

Şu anda ligde 6 galibiyet ve 6 mağlubiyetle 5. sırada bulunan OpTic Gaming, bu sorunun çözülmemesi durumunda ileride önemli sorunlar yaşanabileceği görüşünde. Üst sıralardaki takımlardan ise henüz bir açıklama gelmedi. İleride bu konu hakkında bir çözüm bulunup bulunmayacağını bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir