League of Legends League of Legends Haberleri

2015 International Wildcard hakkında her şey

League of Legends’ın heyecanla beklenen Dünya Şampiyonası’na katılacak olan takımlar belli olmaya başladı. Amerika, Avrupa, Çin ve Kore gibi ana bölgelerde gerçekleşen mevsim finalleriyle buradan turnuvaya katılacak olan takımların çoğu belli oldu. Bizleri yakından ilgilendiren kısım ise ülkemizi temsil eden Dark Passage’ın da bulunduğu International Wildcard turnuvası. Bu yazımızda ise bu turnuvayı yakından inceleyeceğiz.

Öncelikle şundan bahsedelim, Wildcard turnuvası ülkemizde ve Şili’de olmak üzere iki yerde gerçekleştirilecek. Peki turnuvada hangi bölgeden hangi takımlar olacak? Önce ülkemizde düzenlenecek olan turnuvadan başlayalım. Dört takım mücadele edecek ve takımlar şu şekilde; Dark Passge (Türkiye), The Chiefs eSports Club (Okyanusya), Bangkok Titans (Güney Doğu Asya), DetonatioN FocusMe (Japonya).

Ülkemizde düzenlenecek turnuvada bu dört takım mücadele edecek ve iki gün boyunca takımlar birbirleriyle ikişer maç yapacak. İkinci günün sonunda ilk iki sırada bulunan takımlar finalde karşı karşıya gelecek ve kazanan takım Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanacak.

Şimdi Şili’de düzenlenecek olan ikinci Wildcard turnuvasının detaylarını inceleyelim. Turnuvada üç takım bulunuyor ve takımlar şu şekilde; PaiN Gaming (Brezilya), Hard Random (Bağımsız Devletler Topluluğu), Kaos Latin Gamers (Güney Amerika). Bu üç takımın mücadele edeceği turnuvada yine aynı şekilde takımlar iki gün boyunca birbirleriyle iki maç yapacak ve ilk sıradaki takımlar finalde dünya şampiyonasına gitmek için mücadele edecek.

Şimdi bizi ilgilendiren Dark Passage’ın bulunduğu gruba geri dönelim. Turnuvayı kazanacak takım konusunda şüphesiz DP favori gösteriliyor fakat rakipleri küçümsenecek takımlar değil. Kısaca takımlardan bahsetmeden önce diğer üç takımın Mid-Season Invitational turnuvasına gidecek olan takımı belirleyen Wildcard turnuvasında Beşiktaş’ın rakibi olduklarını ve bu yüzden yabancı olmadığımız takımlar olduğunu hatırlatalım.

Dark Passage’ı en çok zorlayacak takım Bangkok Titans olarak gösteriliyor. Güney Doğu Asya temsilcisi kendi ligini domine eden bir takım olarak göze çarpıyor. Kendi liginde iki mevsimi de birinci bitiren iddialı takım turnuvayı da kazanarak kendi bölgesini Dünya Şampiyonası’nda temsil etmek istiyor. Avustralya temsilcisi The Chiefs ESC, kendi ülkesindeki turnuvaları sürekli domine eden bir başka takım fakat ekibin herhangi bir uluslararası başarısı henüz bulunmuyor, Wildcard’a sürekli katılıp bir türlü kazanamayan Avustralyalılar şanssızlıklarını bu sefer kırmak istiyor. Son takım profesyonel sahneye yeni katılan Japonya ve turnuvada en zayıf takım olarak görülen temsilcisi DetonatioN FocusMe. Mevsim Finali’nde Koreli oyuncuları bulunan Ozone Rampage ekibini 2-0’dan geri dönerek 3-2 kazanan takım şampiyon oldu ve kendisine turnuvada yer buldu. DetonatioN FocusMe takımının henüz ülke dışında bir başarısı bulunmasa da takımın oyuncuları Kore sunucusunda Ustalık ve Challenger seviyesine yükselmeleriyle dikkat çekiyor.

Dark Passage’ın rakipleri hakkında genel bilgiler bunlar olurken belirttiğimiz gibi DP’nin turnuvayı kazanıp Dünya Şampiyonası’na gitmesine yüksek ihtimal veriliyor. Biz de 5Mid ekibi olarak Dark Passage’a turnuvada başarılar diliyoruz. Maçları 26 Ağustos Çarşamba gününden itibaren lolespor adresinden izleyebilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir