League of Legends

İspanya’da Baskonia takımı e-Spor şubesi açıyor

Geleneksel sporların e-Spor’a adım atması oldukça büyük bir önem taşıyor. Ülkemizde Beşiktaş bu konuda bir ilk yaparak geçtiğimiz sezon e-Spor şubesi açmış ve Beşiktaş e-Spor Kulübü adı altında Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etmişti. Son olarak da İspanya’nın Baskonia takımı e-Spor şubesi açarak radikal bir karar aldı. League of Legends takımı kuran Baskonia, tanınmış İspanyol oyuncu Aranea’yı da koç olarak takımın başına getirdi.

Avrupa’da tanınırlığı oldukça yüksek olan Baskonia’nın e-Spor şubesi açması heyecan verici bir gelişme. Takımın e-Spor şubesini organizasyonun yapısına tamamıyla yerleştirmesi, şubenin kendi pazarlama ve iletişim departmanlarının bulunması, organizasyonun profesyonel bir yaklaşım içerisinde olduğunun da bir göstergesi. Takım ilk aşamada League of Legends, Counter Strike Global Offensive, Hearthstone ve FIFA/NBA2K oyunlarında takımlar kurmayı amaçlıyor. League of Legends takımının koçluğunu yapacak olan kişi ise Aranea. Daha önce SK Gaming’de de oynamış olan yetenekli oyuncu, Fnatic ve Origen’de kısmen koç tecrübesi yaşamıştı. Riot Games’in ulusal liglere bu sene daha fazla önem vermesi de, İspanyol takımın işini kolaylaştıracaktır.

Mars Gaming sponsorluğunda e-Spor sahnesinde yarışacak olan takımın League of Legends kadrosunun nasıl olacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor. Ülkemizdeki en köklü klüplerden birisi olan Beşiktaş da e-Spor sahnesine League of Legends ile girmişti. Ne var ki takım Baskonia gibi e-Spor’u organizasyonel şemasına katmamış, sadece isim hakkını kullanmasına izin vermişti. Baskonia’nın bu işe tam anlamıyla odaklandığını görmek, e-Spor sahnesi adına umut verici. League of Legends hayranlarının kuşkusuz en büyük hayali ise büyük futbol kulüplerinin e-Spor’a yatırım yapması ve League of Legends’ın daha da büyümesi. Şimdilik bu süreç oldukça yavaş ilerlese de, gelecekte bu olasılığın gerçekleşmesi ihtimali oldukça yüksek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.