League of Legends League of Legends Haberleri

IWCI 2016 3. gün

Üçüncü gün karşılaşmalarının tamamlandığı IWCI 2016’da rekabet daha da artarken takımların sıralamadaki yerleri de belli olmaya başladı.

Turnuvanın üçüncü gününde alınan sonuçların ardından zirvedeki ve alt sıralardaki takımların belirginliği arttı. Temsilcimiz Supermassive ise Hard Random ve Isurus Gaming takımları ile olmak üzere iki maça çıktı. Günün ilk karşılaşmasında Hard Random ve Supermassive arasındaki mücadele turnuvanın en çekişmeli maçlarından birine sahne oldu. Üçüncü günde Thaldrin takımla birlikte olurken Supermassive turnuvanın iddialı takımlarından Hard Random’a karşı iyi hazırlanmış gözüktü. Seçim ve yasaklama ekranından Ekko, Kindred, LeBlanc, Jhin ve Bard ile ayrılan temsilcimiz başarılı bir seçim yasaklama aşaması geçirmiş oldu. Maç hemen hemen eşit geçse de makro oyun anlamında Supermassive üstünlüğü rakibine kaptırmadı. Dakikalar ilerledikçe farkı açan temsilcimiz bir süre kötü skorlar verip Hard Random’ı tekrar oyuna ortak etse de ipleri elinden bırakmadı. Maçta en büyük fark yaratan etmen ise Thaldrin’in üst düzey Ekko performansı oldu. Mücadeleyi çok güzel bir oyunla kazanan SUP 3-1’lik duruma geldi ve Hard Random’a ilk mağlubiyetini yaşattı.

Supermassive turnuvanın üçüncü gününde alt sıralardaki Isurus Gaming ile karşı karşıya geldi. Oyuncular yine hem metaya uygun hem de oynamayı en çok sevdiği şampiyonlar üzerine yoğunlaştı. Poppy, Graves, Azir, Ezreal ve Elise kompozisyonunu oluşturan SUP seçim ve yasaklama ekranından tekrar iyi bir şekilde ayrılmasını bildi. Maçın erken dakikalarında Isurus Gaming’e kötü ve gereksiz skorlar verilse de Supermassive’den karşılık gecikmedi. Karşılıklı alınan skorlarla geçen süre içerisinde ejderha üzerinde büyük bir baskı ve hakimiyet kuran SUP bu global görevleri Isurus Gaming’e kaptırmadı. İlerleyen dakikalarda altın farkını da açmaya başlayan temsilcimiz güzel bir takım savaşının ardından maçı kazandı ve üçüncü günü 2-0 ile kapattı. Sıralamada 4-1’e gelen Supermassive üçüncü günün ardından zirveye yükseldi.

Turnuvanın ilk iki gününde zirveye yükselen ve performansıyla dikkat çeken Hard Random üçüncü günde Supermassive’e yenilirken Isurus Gaming karşısında galip geldi. Beklenmedik mağlubiyetler alarak hayal kırıklığı yaşatan Brezilya temsilcisi INTZ bir maça çıktı ve 60 dakikadan fazla süren mücadele Detonation FocusMe’yi yenmeyi başardı. INTZ’e kaybeden DetonatioN Focusme üçüncü günde başka bir maç oynamadı ve sıralamada geri düşmeye devam etti. Okyanusya temsilcisi Chiefs takımı Saigon Jokers karşısında ağır bir mağlubiyet alırken Lyon Gaming’i yenerek az da olsa morallendi. Turnuvanın en zayıf halkalarından olan Isurus Gaming ve Lyon Gaming üçüncü gün oynadığı iki mücadeleyi de kaybetti.


IWCI 2016’da 3. gün maçlarının ardından oluşan puan durumu şekilde şu şekilde

iwci 2016 4.gun sıralama


IWCI 2016 4. gün takvimi ise şu şekilde

iwci 2016 4.gun takvim

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir