League of Legends League of Legends Haberleri

IWCI 2016 4. gün

IWCI 2016’da 4. günün tamamlanmasıyla yarı finale çıkan takımlar ve eşleşmeler belli oldu.

Turnuvanın 4. gününde maçların tamamlanmasıyla birlikte takımların sıralamadaki yerleri belli oldu. Temsilcimiz Supermassive takımların arasındaki eşitlik sonucunda birinciyi belirmek için yapılan tie-breaker mücadelesini kazanarak birinci oldu. Dördüncü günde zirveyi yakından ilgilendiren maçta INTZ ile karşılaşan temsilcimiz ağır bir mağlubiyet aldı. Supermassive Maokai, Kindred, Azir, Lucian ve Elise’den oluşan iyi bir komposizyon oluştursa da bunu vadiye yansıtamadı. Art arda skor veren SUP oyuncuları süre ilerledikçe tilt moduna girerek daha fazla hataya yapmaya başladı. Çok fazla geriye düşen temsilcimiz toparlanamadı ve INTZ karşısında ağır bir mağlubiyet alarak liderlik yarışında önemli bir puan kaybı yaşadı. Son maçında turnuvanın en zayıf takımlarından Lyon Gaming ile oynayan Supermassive galip gelerek birincilik yarışına tekrar ortak olmak için mücadele etti. Poppy, Graves, LeBlanc, Lucian ve Bard seçimleri yapan temsilcimiz maçı başından itibaren domine etti ve 25 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde galip gelerek 5-2’lik sonuca ulaştı. Supermassive, INTZ ve Hard Random 5-2’lik sonuçla bitirmesinden dolayı birinciyi belirlemek için tie-breaker maçları oynandı.

Tie-breaker’a direkt finalden başlayan temsilcimiz Supermassive, Hard Random ve INTZ arasındaki maçtan çıkacak galibi bekledi. INTZ’i yenmeyi başaran Hard Random böylece finalde temsilcimiz Supermassive’in rakibi oldu. Tie-breaker finalinde SUP oyuncuları seçim ve yasaklama ekranında hem metaya uygun hem de oynamayı sevdikleri şampiyonları tercih etmeye devam etti. Maokai, Graves, LeBlanc, Lucian ve Thresh tercihleri yapan Supermassive’e karşılık Hard Random’dan Poppy, Nidalee, Gangplank, Kalista ve Bard seçimleri geldi. Maç karşılıklı alınan skorlarla devam ederken Supermassive zaman zaman geriye düşse de bu durumun üstesinden çok çabuk geldi. Orta koridordan takımca ilerleyerek kuşatma yapan Hard Random burada kaybettiği savaşın ardından tamamen geri düşmeye başladı. Achuu’nun bu takım savaşındaki güzel oyunu ile yapmış olduğu üçte üç maçın kritik anlarından oldu. İlerleyen dakikalarda kazandığı avantajı elinden kaybetmeyen Supermassive son bir takım savaşının ardından maçı bitirdi ve galip gelerek turnuvayı zirvede noktaladı.

Temsilcimiz Supermassive turnuvayı ikinci bitirirken Hard Random da ikinci oldu. Tie-breaker’da Hard Random’a kaybeden Brezilya temsilcisi INTZ ise üçüncü sırada kaldı. 4-3’lük skorla dördüncü olan Güneydoğu Asya temsilcisi Saigon Jokers yarı final biletini alan son takım oldu. Chiefs eSports, DetonatioN FocusMe, Isurus Gaming ve Lyon Gaming takımları da son dörtte yer alarak IWCI 2016’dan elendiler.


IWCI 2016’da yarı final eşleşmeleri ve takvimi şu şekilde

  • Hard Random vs INTZ – 20.04.2016 00:00
  • SuperMassive vs Saigon Jokers – 21.04.2016 20:00

 

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir