League of Legends League of Legends Haberleri

Supermassive, IWCI 2016’da finale yükseldi

Temsilcimiz Supermassive’in, MSI yolunda önemli bir adım atarak finale çıktığı IWCI 2016’da yarı final mücadeleleri sonuçlandı 

Turnuvada grup aşamasının tamamlanmasının ardından yarı finale yükselen takımlar ve eşleşmeler belli olmuştu. Grup aşamasını lider bitiren temsilcimiz Supermassive, Güneydoğu Asya temsilcisi Saigon Jokers ile eşleşirken Hard Random ile Brezilya temsilcisi INTZ eşleşmişti. Yarı finalin ilk ayağında Hard Random ve INTZ takımları karşı karşıya geldi. INTZ turnuvaya beklentilerin çok altında bir başlangıç yapsa da takımı serinin favorisi olarak gören kişi sayısı bir hayli fazlaydı. Hard Random ekibi ise yeni kadrosuyla grup aşamasında çok iyi işler başararak adını yarı finale yazdırmıştı. İki takım arasındaki yarı final serisinin eşit geçeceği hatta beşinci maça uzayabileceği görüşleri hakim olsa da beklenildiği gibi olmadı ve Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcisi Hard Random 3-0’lık sonuçla adını finale yazdırdı.

Yarı final ayağının ikinci mücadelesinde ise temsilcimiz Supermassive ve Saigon Jokers karşılaştı. İlk maçta Maokai, Graves, Lissandra, Kalista ve Poppy seçimleri yapan temsilcimiz rakibine göre daha avantajlı taraf oldu. Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf ise yine bizdik. Özellikle de ilk dakikalarda Stomaged’in karşı ormancı Jinkey üzerine yaptığı baskı erken oyunda takıma önemli bir fayda sağladı. Çok ufak hatalar dışında kusursuza yakın oynayan Supermassive, harika bir oyunla ilk maçı kazandı ve durumu 1-0’a getirdi. Serinin ikinci maçında da seçim ve yasaklama evresini iyi geçiren temsilcimiz başarılı tercihlerine devam etti. Maokai, Elise, LeBlanc, Lucian ve Poppy’den kurulu bir kompozisyon oluşturan SUP rakibine net bir üstünlük sağladı. Çok iyi bir hava yakalayan yıldızlar karması temsilcimiz, ilk maçtaki hızlı oyununu tekrar vadiye yansıtarak rakibine nefes dahi aldırmadı. Supermassive’in hamlelerine cevap veremeyen Saigon Jokers dakikalar ilerledikçe geriye düştü ve maçtan tamamen koptu. İkinci karşılaşmadan da rahat bir şekilde galip ayrılan Supermassive durumu 2-0’a getirdi. İkinci maçla birlikte rüzgarı arkasına alan SUP üçüncü maçta da kaldığı yerden devam etti. Ekko, Kindred, Lulu, Lucian ve Bard tercihleri yapan temsilcimiz kusursuz performansını sürdürdü ve moral anlamında çöken rakibini adeta ezerek 3-0’lık skorla finale yükseldi.

Takımca kusursuz diyebileceğimiz harika bir serinin ardından finale yükselen temsilcimizde bireysel anlamda Stomaged ve Naru ön plana çıkan isimler oldu. Supermassive’in grup aşamasında ağır bir mağlubiyet aldığı Saigon Jokers’ı beş maçlık seride bu denli bir performans ile elemesi de takımın üç ya da beş maçlık serilere ne kadar iyi alışık olduğunun bir göstergesi.

Supermassive ve Hard Random arasındaki IWCI 2016 final karşılaşması 23 Nisan tarihinde saat 20:00’da oynanacak.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir