League of Legends League of Legends Haberleri

IWCQ 2016 1. gün

2016 Dünya Şampiyonası’na katılacak WildCard takımlarını belirleyecek olan IWCQ 2016 başladı.

Temsilcimiz Dark Passage’ın 2016 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmak için mücadele ettiği IWCQ 2016 başladı. Turnuvada ilk aşama olarak grup mücadelesi gerçekleştirilecek ve bu etabı ilk dört içinde tamamlayan takımlar doğrudan finale yükselecek. İlk kez bir WildCard turnuvasında ikili finalin oynanacağı IWCQ 2016’nın sonucunda iki takım adını Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek olan 2016 Dünya Şampiyonası’na yazdırmış olacak.

IWCQ 2016’da 1. gün karşılaşmalarının ardından alınan sonuçlar şu şekilde:

Kaos Latin Gamers 0 – 1 INTZ e-sports

Günün ilk mücadelesinde Güney Latin Amerika temsilcisi Kaos Latin Gamers ve Brezilya temsilcisi INTZ karşı karşıya geldi. Maçın başında takımlar birbirlerini tartarak skor arayışı içerisine girdi. Alt koridor üzerine yoğunlaşan INTZ buradaki takım savaşından önde çıkarak erken avantajı elde etti. Çok fazla hatalı oyunlar yapan Kaos Latin Gamers oyuncuları rakibne art arda verdiği skorlarla daha da geriye düştü. 30. dakikadan sonra 10k altın üstünlüğü yakalayan INTZ hataya yer vermedi ve rahat bir şekilde mücadeleden galip ayrıldı.


Albus NoX Luna 1 – 0 Chiefs eSports Club

Günün ikinci maçında Albux NoX Luna ve Chiefs takımları karşılaştı. Mücadele daha maçın hemen başında alınan skorlarla hızlı bir şekilde başladı. Kira’nın aldığı iki skor maçın ilk dakikalarından dengeleri değiştirdi. Büyük bir avantajı eline alan Albux NoX Luna takımı baskılı bir oyun sergileyerek 20 dakika içerisinde Chiefs’e önemli oranda fark atmayı başardı. Maçın başındaki hatalarını telafi edemeyen Chiefs takımı pek varlık gösteremeyerek sadece savunma yapmakla yetindi. 25. dakikada 16-3’lük skorla karşılaşmayı kazanan Albus NoX Luna ilk maçından zaferle ayrıldı.


Kaos Latin Gamers 0 – 1 Dark Passage

Temsilcimiz Dark Passage üçüncü maçta Kaos Latin Gamers ile mücadele etti. Karşılaşmanın ilk 10 dakikasında takımlar kontrollü bir oyun oynadı. DP oluşan büyük minyon farkından dolayı toplam altında ufak da olsa öne geçmeyi başardı. Harita üzerinde sistemli bir şekilde hareket eden Dark Passage özellikle alt koridor üzerinde baskı kurarak art arda skorlar çıkardı. Ejderhaları da kolay bir şekilde alan temsilcimiz üstünlüğü tamamen eline geçirdi. Bireysel anlamda orta koridor oyuncusu CozQ yaptığı Cassiopeia seçimiyle 10-0-3 gibi muazzam bir skor elde etti. Destek Rogu ise Tahm Kench ile yaptığı kritik hamleleriyle takım savaşlarında kilit rol oynadı. 25 dakika’nın ardından Dark Passage 15k gibi çok büyük bir altın farkı ile 18-5 sonuçla maçtan galip ayrıldı.


Lyon Gaming 1 – 0 INTZ e-sports

Lyon Gaming favori görülmediği günün dördüncü karşılaşmasında INTZ takımını yenmeyi başardı. Maça hızlı başlayan Lyon Gaming art arda aldığı skorların ardından erken oyunda kontrolü eline almayı başardı. INTZ’e hamle şansı tanımayan Lyon Gaming sistematik bir şekilde hareket ederek elindeki avantajı korudu. Baronu da alarak maçı tamamen koparan Kuzey Latin Amerika temsilcisi rakibinin merkezini kuşatarak yaptığı son takım savaşının ardından 16-5 gibi tatmin edici bir skorla galip geldi.


Rampage 1 – 0 Saigon Jokers

Birinci günün son maçında Rampage ve Saigon Jokers takımları mücadele etti. Diğer karşılaşmalara oranla çok daha fazla skorun çıktığı maç deyim yerindeyse soloQ takında geçti. İki tarafta aldığı karşılıklı skorlara birbirlerine yanıt verse de uzun bir süre maçın kontrolünü eline alan takım olmadı. 38. dakikada kadim ejderhayı almayı başaran Japonya temsilcisi Rampage böylece maçı bitirecek önemli hamleyi yapan takım oldu. Saigon Jokers’ın merkezini kuşatan Rampage aldığı skorlarla farkı açtı ardından da son bir takım savaşıyla galibiyete ulaştı.


IWCI 2016 2.gün takvimi ise şu şekilde

  • 00:00 – Rampage vs Albus NoX Luna
  • 01:00 – Chiefs eSports Club vs Kaos Latin Gamers
  • 02:00 – Dark Passage vs Lyon Gaming
  • 03:00 – INTZ e-sports vs Rampage
  • 04:00 – Saigon Jokers vs Chiefs eSports Club

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir