League of Legends League of Legends Haberleri

IWCQ 2016 2. gün

Temsilcimiz Dark Passage’ın 2016 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmak için mücadele ettiği IWCQ 2016’da 2. gün maçları başladı.
Turnuvanın ilk gününde takımlar genel olarak birbirlerini tartarak kontrollü bir oyun ortaya koydu. Dark Passage rakibi Kaos Latin Gamers karşısında güzel bir oyunun ardından rahat bir şekilde maçı kazanarak turnuvaya galibiyetle başladı. Birinci günün ardından performansıyla dikkat çeken diğer takımlar ise Albus NoX Luna, Lyon Gaming ve Rampage oldu.

IWCQ 2016’da 2. gün karşılaşmalarının ardından alınan sonuçlar şu şekilde:

Rampage 0 – 1 Albus NoX Luna

Günün ilk karşılaşmasında Bağımsız Devletler topluluğu temsilcisi Albus NoX Luna rakibi Rampage’i yenmeyi başardı. Maçın erken ve orta aşaması karışıklı alınan skorlarla devam ederken iki takım da birbirine üstünlük kuramadı. Rampage takımı ilk iki ejderhayı alarak avantaj yakalasa da devamını getiremedi. Mücadelenin kırılma anı ise Albus NoX Luna’nın 35. dakikada baronu almasıyla yaşandı. Bu dakikadan itibaren Rampage’e karşı üstünlük kuran Albus Nox yaptığı kuşatmalarla rakibinin kulelerini art arda aldı. 38. dakikada maçı bitiren Albus Nox Luna böylece turnuvadaki ikinci galibiyetini aldı.


Chiefs eSports Club 1 – 0 Kaos Latin Gamers

Günün ikinci mücadelesinde Chiefs ekibi Kaos Latin Gamers karşısında ilk galibiyetini aldı. Karşılaşmanın erken oyun aşamasında iki takım da eşit bit mücadele sürdürdü. 30. dakikadan itibaren vites arttıran Chiefs takımı aldığı kulelerle altın farkını biraz daha açmaya başladı. 32. dakikada baronu da almayı başaran Chiefs rakibinin üzerine daha fazla giderek art arda skorlar çıkardı. Baron güçlendirmesiyle maçı bir anda koparan Avustralya temilsicisi 42. dakikada 22-7 gibi tatmin edici bir sonuçla maçan galip ayrıldı.


Dark Passage 0 – 1 Lyon Gaming

Temsilcimiz Dark Passage, Kuzey Latin Amerika temsilcisi Lyon Gaming ile olan mücadelesinden mağlubiyetle ayrıldı. Lyon Gaming’de ormancı Oddie yaptığı Gragas seçimiyle ilk dakikalardan itibaren maçın kaderini belirleyen oyuncu oldu. İlk 10 dakika içerisinde aldığı skorlarla birlikte öne geçen Lyon Gaming makro oyunu iyi oynayarak Dark Passage’a hamle şansı tanımadı. Irelia ve Lucian gibi şampiyonları kar topu etkisine yakalanan Lyon Gaming 22. dakikada baronu alarak temsilcimiz karşısında farkı daha da açtı. Baron güçlendirmesiyle doğruca DP merkezine giren Lyon Gaming son bir takım savaşının ardından 25. dakikada 29-5 gibi ezici bir üstünlükle karşılaşmadan galip ayrıldı. Turnuvadaki ikinci maçında bekleneni veremeyen Dark Passage’da özellikle yeni oyuncuların uyum konusundaki sıkıntısı göze çarptı.


INTZ e-sports – Rampage

Brezilya temsilcisi INTZ e-Sports çekişmeli geçen maça Japonya temsilcisi Rampage’i yenmeyi başardı. Maç alınan skorlar açısından uzun bir süre hemen hemen eşit geçti. Farkın ortaya çıktığı nokta ise INTZ’in global görevlere iyi odaklanarak makro oyunu doğru oynamasıyla oluştu. Kule bakımından büyük bir fark yakalayan INTZ ejderhaları da rakibine bırakmayarak üstünlüğünü arttırdı. 40. dakika civarında Rampage’in merkezini kuşatan INTZ ekibi güzel bir takım savaşının ardından 14-7’lik sonuçla mücadeleden galip geldi.


Saigon Jokers 0 – 1 Chiefs eSports Club

İkinci günün son karşılaşmasında Avustralya temsilcisi Chiefs, Saigon Jokers’ı yenmeyi başardı. Maçta karşılıklı çok fazla skor çıkarken baskın olan takım Chiefs ekibi oldu. Saigon Jokers aldığı skorlarla maça tutunsa da objektif anlamında geride kaldı. Ejderhaları Saigon Jokers’a bırakmayan Chiefs kule anlamında da farkı yakalayarak maça hakim oldu. 41. dakikada baron güçlendirmesi ile rakibinin merkezine giren Chiefs doğru kuşatmanın ardından maçı bitirdi ve galip geldi.

 


IWCI 2016 3. gün takvimi ise şu şekilde

  • 00:00 – Albus NoX Luna vs Dark Passage
  • 01:00 – Kaos Latin Gamers vs Lyon Gaming
  • 02:00 – Chiefs eSports Club vs INTZ e-sports
  • 03:00 – Dark Passage vs Rampage
  • 04:00 – Lyon Gaming vs Saigon Jokers

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir