League of Legends League of Legends Haberleri

IWCQ 2016 3. gün

Temsilcimiz Dark Passage’ın 2016 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmak için mücadele ettiği IWCQ 2016’da 3. gün maçları başladı.Turnuvada geriye kalan iki günün ardından güç dengeleri yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı. Dark Passage ikinci gün karşılaşmasında rakibi Lyon Gaming karşısında kötü bir mağlubiyet aldı ve bu maçta beklentileri karşılayamadı. Bu sonucun ardından temsilcimiz 1-1 ile sıralamanın ortasında kendine yer buldu. Birinci ve ikinci günün ardından performansıyla dikkat çeken diğer takımlar 2-0 ile Albus NoX Luna ve Lyon Gaming oldu.

IWCQ 2016’da 3. gün karşılaşmalarının ardından alınan sonuçlar şu şekilde:

Albus NoX Luna 0 – 1 Dark Passage

Temsilcimiz Dark Passage turnuvanın en heyecan dozu yüksek karşılaşmalarından biri olan bu önemli seride rakibini yenmeyi başardı. DP üst koridorda ve alt koridorda art arda verdiği skorlarla maça kötü bir başlangıç yaptı ve erken aşamada geriye düştü. Orta oyunda toparlanmayı başaran Dark Passage’da üst koridorda Fiora ile aldığı skorlarla kar topuna yakalanan Elwind maça damgasını vuran oyuncu oldu. Ayrık ittirme ile Albus NoX Luna’nın planlarını bozan Elwind takımını ayakta tuttu. Albus NoX Luna takımı baronu alıp önemli bir avantaj elde etse de maçı bitirecek son hamleyi yapamadı. 30. dakikada karşılıklı üs yarışı yaşanırken Elwind ve Zeitnot rakibinin inhibitörlerini indirdikten sonra merkezi de yıkarak maçı bitirdi. Bu önemli galibiyetle birlikte DP durumunu 2-1’e getirdi.


Kaos Latin Gamers 0 – 1 Lyon Gaming

Lyon Gaming günün ikinci karşılaşmasında turnuvanın zayıf takımlarından Kaos Latin Gamers’ı yenerek durumunu 3-0’a getirdi. Maçın ilk 25 dakikası hem skor hem de altın anlamında eşit geçti. Orta oyunda harita üzerinde takımca çok başarılı rotasyonlar yapan Lyon Gaming yavaş yavaş kontrolü eline almaya başladı. Yaptığı rotasyonlardan sürekli skor çıkaran ekip altın farkını da açtı. 35. dakikada baron savaşında katliam yapan Lyon Gaming 15-5’lik sonuçla maçı bitirdi ve bir galibiyet daha aldı.


Chiefs eSports Club 1 – 0INTZ e-sports

Dördüncü mücadelede Chiefs ekibi favori olarak görülmediği maçta INTZ takımını yenmeyi başardı. İki takım da karşılaşmaya karşılıklı alınan skorlarla birbirine cevap vererek başladı. Ejderhaları rakibine bırakmayan Chiefs kuleler üzerinde de baskı kurarak altın farkını az da olsa yukarı çekti. 25. dakikadan itibaren üstünlüğü eline alan Chiefs takım savaşlarından üstün çıkarak farkı 15k kadar yükseltti. 30. dakikada 12-4 ile maçı kazanan Chiefs favori görülmediği eşleşmede Brezilya temsilcisini yenmiş oldu.


Dark Passage 1 – 0 Rampage

Dark Passage Japonya temsilcisi Rampage’i çok temiz bir oyunla yenerek bir başka galibiyet daha aldı. DP maçın başında aldığı skor ve kule ile öne geçerek maça iyi bir başlangıç yaptı. Rampage ise arka arkaya aldığı dört skor ile yanıt verdi. Çabuk toparlanan Dark Passage üç alev ejderhasını da alarak oyunu kazanma konusunda çok büyük bir avantaj elde etti. Elwind, Fiora seçimiyle devleşirken takımının yine parlayan yıldızı oldu. Üç alev ejderha güçlendirmesi ile birlikte rakibinin kulelerini indiren DP 27. dakikada Rampage’in merkezine girdi. Son takım savaşının ardından 15-7’lik sonuçla galibiyeti alan Dark Passage üçüncü günü iki galibiyet ile kapattı.


Lyon Gaming 1 – 0 Saigon Jokers

Üçüncü günün son karşılaşmasında lider Lyon Gaming, Saigon Jokers’ı yenerek durumunu 4-0’a getirdi. Kaynaklarını alt koridorda nişancı WhiteLotus üzerinde harcayan Lyon Gaming oyuncuya ihtiyacı olan skorları kazandırarak önemli bir hamle yaptı. 15. dakikadan itibaren kontrolü iyice eline alan ve hızlı bir oyun benimseyen Lyon Gaming toplam altın farkını da bir hayli açmayı başardı. Baron güçlendirmesini de alan Lyon doğruca Saigon Jokers merkezine girerek kuşatma yaptı. 33. dakikada 16-6 ile mücadeleyi noktalayan Lyon Gaming bir başka galibiyet daha alarak namağlup liderliğini devam ettirdi.


IWCQ 2016’da 4. gün takvimi ise şu şekilde:

  • 00:00 – Rampage vs Kaos Latin Gamers
  • 01:00 – Chiefs eSports Club vs Lyon Gaming
  • 02:00 – Albus NoX Luna vs Kaos Latin Gamers
  • 03:00 – INTZ e-sports vs Dark Passage
  • 04:00 – Saigon Jokers vs Albus NoX Luna

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir