League of Legends League of Legends Haberleri

IWCQ 2016 4. gün

Temsilcimiz Dark Passage’ın 2016 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmak için mücadele ettiği IWCQ 2016’da 4. gün maçları başladı.

Turnuvada geriye kalan üç günün ardından takımların sıralamadaki yerleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. Dark Passage üçüncü gün karşılaşmalarında Albus NoX Luna ve Rampage’i iyi bir oyunla yenmeyi başararak günü kayıpsız kapattı. Bu sonucun ardından temsilcimiz 3-1 ile ikinci sırada kendine yer buldu. Üçüncü günün ardından performansıyla dikkat çeken diğer takımlar Lyon Gaming ve Chiefs e-Sports oldu.

IWCQ 2016’da 4. gün karşılaşmalarının ardından alınan sonuçlar şu şekilde:

Rampage 1 – 0 Kaos Latin Gamers

Japonya temsilcisi Rampage günün ilk maçında turnuvanın güçsüz takımlarından Kaos Latin Gamers’ı yendi. Karşılaşmaya hızlı başlayan Rampage yaptığı rotasyonlar sonucunda skorları peş peşe aldı. Bu noktada ormancı Tussle’ın başarılı baskınları belirleyici faktör oldu. Rampage’de aldığı skorlarla güç patlamasını erken yaşayan LeBlanc takımını sırtlayan oyuncu oldu. İki kere baronu alan Japonya temsilcisi 30. dakikaya gelindiğinde 10k toplam altın farkı açmayı başardı. 38. dakikada ise 12-2 gibi tatmin edici bir skorla maçtan galip ayrıldı.


Chiefs eSports Club 0 – 1 Lyon Gaming

Lider Lyon Gaming, Chiefs takımını yenerek gruptaki durumunu 5-0’a getirdi. İki takım da maça kontrollü bir şekilde başladı ve erken oyunda çok fazla aksiyon yaşanmadı. 15. dakikadan itibaren karşılıklı skorlar alınmaya başlandı. Lyon’da takımın alt koridor ikilisi çok başarılı bir oyun ortaya koyarken nişancı WhiteLotus, Ashe seçimi ile adından söz ettiren oyuncu oldu. 25. dakikaya kadar karşılaşma eşit geçse de devam eden sürede kuleleri çok iyi kuşatan Lyon Gaming yavaş yavaş farkı açmaya başladı. 35. dakikada baron güçlendirmesi ile Chiefs merkezine giren Lyon Gaming katliam yaparak 14-5’lik sonuçla maçı kazandı.


Albus NoX Luna 1 – 0 Kaos Latin Gamers

Üst sıralarda bulunan Albus NoX Luna zayıf rakibin karşısında kolay bir galibiyet aldı. Üstünlüğünü erken dakikalardan rakibine hissettiren Albus NoX Luna hataya yer vermeyerek doğru takım oyununu oynadı. Mücadelede öne çıkan isim ise Ekko tercihi ile üst koridor oyuncusu Smurf oldu. Ormancı PvPStejos’un desteği ile skorları art arda alan üst koridor oyuncusu 9-0-4 performansı ile galibiyette önemli rol oynadı. 27 dakika gibi kısa sürede 21-8 sonucuyla maçı kazanan Albus NoX Luna iyi bir zafer elde etti.


INTZ e-sports 1 – 0 Dark Passage

Temsilcimiz Dark Passage günün dördüncü maçında Brezilya temsilcisi INTZ’e mağlup oldu. INTZ’de ormancı Revolta erken oyunda alt koridor başta olmak üzere yaptığı baskınlarla takımına skorları kazandıran isim oldu. Kirei’nin Revolta’ya yanıt verememesi ve pasif kalması DP adına büyük bir kayıp oldu. Objektif görevlerini de temsilcimize bırakmayan INTZ altın farkını da yukarıya çekerek üstünlüğünü daha fazla hissettirmeye başladı. Rakibinin rotasyonlarına yanıt veremeyen Dark Passage savunmadan fazlasını yapamadı. 34. dakikada baron güçlendirmesi ile DP merkezine giren INTZ son bir savaşın ardından 10-2’lik skorla galibiyeti alan taraf oldu.


Saigon Jokers 0 – 1 Albus NoX Luna

Günün son karşılaşmasında Albus NoX Luna hemen hemen eşit geçen maça Saigon Jokers’ı yenmeyi başardı. Takımlar yaptığı rotasyonlar sonunda karşılıklı skorları paylaşırken uzun süre altında eşitlik yaşandı. Albus NoX Luna adına en kilit nokta ise ejderhaları rakibine bırakmayarak hepsini alması oldu. Bu güçlendirmelerle birlikte kule kuşatmalarını da başarılı bir şekilde uygulayan Albus NoX Luna 30. dakikadan sonra az da olsa altın farkını açmaya başladı. Farkı dakikalar ilerledikçe daha da yukarıya çeken ANX 38. dakikada 9-18’lik sonuçla maçı kazanan taraf oldu.


IWCQ 2016’da 5. gün takvimi ise şu şekilde:

  • 00:00 – Lyon Gaming vs Rampage
  • 01:00 – INTZ e-sports  vs Albus NoX Luna
  • 02:00 – Kaos Latin Gamers vs Saigon Jokers
  • 03:00 – Dark Passage vs Chiefs eSports Club
  • 04:00 – Saigon Jokers vs INTZ e-sports

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir