League of Legends League of Legends Haberleri

IWCQ 2016 5. gün

Temsilcimiz Dark Passage’ın 2016 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmak için mücadele ettiği IWCQ 2016’da 5. gün maçları başladı.

Turnuvada geçirilen dört günün ardından Dünya Şampiyonası’na gidecek iki takımın belirleneceği IWCQ’da işler kızışmaya başladı. Tam gerçek gücünü ortaya koymaya başlamışken dünkü INTZ maçında inanılmaz bir shotcaller hatasıyla maçı kaybeden temsilcimiz Dark Passage, bu geceyi kayıpsız kapatma hedefiyle yola çıkacak. Namağlup liderliğini sürdürmek isteyen Lyon Gaming ile Japon temsilcisi Rampage arasında oynanacak maçla başlayacak beşinci günde temsilcimiz Dark Passage, Okyanusya temsilcisi Chiefs ile karşı karşıya gelecek.

IWCQ 2016’da 5. gün karşılaşmalarının ardından alınan sonuçlar şu şekilde:

Lyon Gaming 1-0 Rampage

Oyun başında ormancıları Oddie’nin üstün oyunuyla farkı açan ve altı skor almayı başaran Lyon Gaming, beklenildiği gibi maçı domine etti. Ejderleri almayı başaran, kuleleri hızlıca düşüren Latin Amerika ekibi ilk yirmi dakikada maçı bitirdi diyebiliriz. Geriye düştükten sonra tek tek gidip rakibe skor veren Rampage oyuncuları, 27 dakika süren mücadeleden 15-3 mağlup ayrıldı ve playofflara kalma şansını zora sokmuş oldu. Lyon Gaming ise yenilgisiz liderliğini sürdürdü.


INTZ e-sports 1 – 0 Albus NoX Luna

Günün ikinci karşılaşmasında INTZ ekibi Albus NoX Luna’yı yenerek çok önemli bir galibiyet aldı. Maça iyi başlayan INTZ’de ormancı Revolta erken oyunda yaptığı başarılı baskınlarla takım arkadaşlarına skor aldırmayı başardı. Alt koridorda Ezreal ile güç patlamasına çok çabuk ulaşan nişancı micaO performansı ile öne çıkan diğer isim oldu. Rakibine ejderhaları bırakmayan INTZ 25. dakikadan itibaren farkı bir hayli açmaya başladı. 36. dakikada Albus NoX Luna merkezine giren Brezilya temsilcisi katliam yaptı ve 14-7 ile maçı kazandı.


Kaos Latin Gamers 1 – 0 Saigon Jokers

Turnuvanın en uzun süren maçlarından biri olan bu mücadeleden Kaos Latin Gamers galibiyeti alan takım oldu. Maç 58 dakika sürerken iki takım da karşılıklı yapmış olduğu hatalar ile kötü bir oyun ortaya koydu. SoloQ tadında geçen karşılaşmada Kaos Latin Gamers adına Plugo’nun 19-5-11’lik LeBlanc performansı belirleyici rol oynadı. Objektif görevlerini rakibine oranla daha başarılı yerine getiren Kaos Latin Gamers 44-35’lik sonuçla galip geldi.


Dark Passage 1 – 0 Chiefs eSports Club

Temsilcimiz Dark Passage kendisi için turnuvanın en önemli ve zorlu maçında Chiefs takımını yenmeyi başardı. İki takım da harita üzerindeki başarılı hamleler sonucunda karşılıklı aldığı skorlarla mücadeleyi devam ettirdi. Dark Passage zaman zaman öne geçmeyi başarsa da Chiefs’e verilen gereksiz skorlar planları bozdu. DP 30. dakikada baronu almayı başarsa da güçlendirmeyi efektif kullanamadı. 40. dakika civarında baronu 45. dakikada kadim ejderhayı alan Chiefs kuşatmalar sonunda DP nexusunu yıkmaya çok yaklaşsa da başaramadı. Oyunu iyi soğutan Dark Passage 50. dakikada orta koridorda çıkan takım savaşında katliam yaparak 30-28’lik sonuçla galip geldi ve ilk dört içinde yer almayı garantiledi.


 Saigon Jokers 0 – 1 INTZ e-sports

Günün son maçında INTZ e-Sports galibiyeti bulunmayan Saigon Jokers’ı rahat bir şekilde yendi. Birbirinden çok kopuk bir şekilde oynayan Saigon Jokers’ın cezasını erken dakikalarda kesmeye başlayan INTZ erken oyunda kontrolü eline aldı. Hataya yer vermeyen INTZ disiplini elden bırakmayarak süre ilerledikçe farkı daha da açtı. Bireysel performansıyla ön plana çıkan oyuncu ise 12-3-8’lik Ashe performansıyla micaO oldu. INTZ e-Sports 31. dakikada 31-11 sonucuyla maçı kazandı.


IWCQ 2016’da 6. gün takvimi ise şu şekilde:

  • 00:00 – Lyon Gaming vs Albus NoX Luna
  • 01:00 – Dark Passage vs Saigon Jokers
  • 02:00 – Chiefs eSports Club vs Rampage
espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir