League of Legends League of Legends Haberleri

IWCQ 2016 6. gün

Temsilcimiz Dark Passage’ın 2016 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmak için mücadele ettiği IWCQ 2016’da 6. gün maçları başladı.

Turnuvada geçirilen beş günün ardından Dünya Şampiyonası’na gidecek iki takımın belirleneceği IWCQ’da finale kalmayı başaran takımlar belli olmaya başladı. Turnuvada geride bırakılan beş günlük maratonun ardından temsilcimiz Dark Passage ilk dört içinde yer almayı garantiledi. Lyon Gaming namağlup liderliğiyle turnuvayı domine etmeye devam etti. Brezilya temsilcisi INTZ ve Bağımsız Devletler Topluluğundan Albus NoX Luna ilk dört içinde olmayı garantileyen diğer takımlar oldu.

IWCQ 2016’da 6. gün karşılaşmalarının ardından alınan sonuçlar şu şekilde:

Lyon Gaming 0 – 1 Albus NoX Luna

Günün ilk mücadelesinde Albus NoX Luna, Lyon Gaming’i yenerek rakibine ilk yenilgisini aldırdı. Karşılaşmanın özellikle erken ve orta oyunu eşit seviyede devam etti. Lyon Gaming zaman zaman ufak farkla öne geçse de Albus NoX Luna kontrolü sağladı. 30. dakikadan itibaren ibre Albus NoX Luna’ya geçti ve art arda alınan skorlarla fark 10k üzerine kadar çıktı. Kira’nın 6-0-3’lük Malzahar performansı galibiyette önemli rol oynadı. 39. dakikada 11-6 ile maçı bitiren Albus NoX Luna böylece rakibine ilk yenilgisini yaşattı.


Dark Passage 1 – 0 Saigon Jokers

Temsilimiz Dark Passage grup aşamasının son maçında galibiyeti bulunmayan Saigon Jokers’ı çok rahat bir şekilde mağlup etti. Maçın ilk dakikalarından itibaren koridorlardaki üstünlüğü kazanan DP oyuncuları skorları da çok geçmeden almaya başladı. Rakibine 20k gibi çok yüksek bir fark atan Dark Passage 23. dakikada baron güçlendirmesiyle rakibinin merkezini 30-8’lik skorla yıkmayı başardı. Bireysel anlamda Elwind, Irelia ile harika işler yaparken Kirei ise erken oyunda daha fazla aktif olarak takımına önemli katkıda bulundu.


Chiefs eSports Club 0 – 1 Rampage

Günün ve grup aşamasının son karşılaşmasında Japonya temsilcisi Rampage, Chiefs e-Sports’u yenmeyi başardı. Maçın başlarındaki agresifliği ile ön plana çıkan ormancı Tussle, Rampage adına yine günün iyi isimlerinden oldu. Graves ile baskın yaptığı koridorlardan art arda skorlar çıkartan Tussle takımını öne geçirdi. Orta koridorda ise LeBlanc ile güçlenen Roki güç patlamasını erken yaşayarak Chiefs ekibine zor anlar yaşattı. Koordineli bir oyun sergileyen Rampage 40. dakikada 34-16 gibi büyük bir üstünlükle maçı kazandı.


Temsilcimiz Dark Passage ikili finalin ilk ayağında 3 Eylül’de saat 00:00’da INTZ ile 2016 Dünya Şampiyonası’na katılma mücadelesi verecek. Lyon Gaming ve Albus NoX Luna arasındaki diğer final maçı ise 4 Eylül saat 22:00’da oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir