League of Legends League of Legends Haberleri

IWCQ 2016 final: Albus NoX Luna – Lyon Gaming

IWCQ 2016’da grup aşamasının ardından finalin ikinci ayağında Albus NoX Luna ve Lyon Gaming karşı karşıya geldi. Beş maç süren seriyi 3-2 kazanan Albus NoX Luna, 2016 Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

IWCQ 2016’da Dark Passage ve INTZ arasındaki ilk final serisinin ardından Albus NoX Luna ve Lyon Gaming kozlarını paylaştı. Grup aşamasında favori görülmemesine rağmen çok başarılı bir performans sergileyen Lyon Gaming 6-1 ile ilk sırada yer alarak adını finale yazdırmıştı. Favoriler arasında gösterilen Albus NoX Luna ise 5-2 ile dördüncü sırada yer alıp finale çıkan bir diğer takım olmayı başardı. İki takım arasındaki final serisinin Dark Passage ve INTZ serisinde olduğu gibi başa baş geçmesi bekleniyordu. Mücadele beklendiği gibi kıyasıya bir rekabete sahne oldu ve beşinci maça uzadı.

Final serisinin 55 dakika süren ilk maçında galibiyete ulaşan taraf güzel bir takım oyunuyla Lyon Gaming oldu. İkinci maçta toparlanan ve daha iyi bir görünüm sergileyen Albus NoX Luna galip gelerek beraberliği sağladı. Üçüncü maçta kontrolü tekrar eline alan Lyon Gaming bir kez daha galip gelerek seriyi kazanmaya çok yaklaştı. Serinin en kritik dördüncü maçında muhteşem bir özveriyle oynayan Albus NoX Luna maçı kazanarak seriyi beşinci maça taşımayı başardı. Final mücadelesine büyük bir moralle giren Albus NoX Luna performansına kaldığı yerden devam ederek maçı kazanan taraf oldu. Büyük bir çekişmeye sahne olan seriyi 3-2 ile kazanan Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcisi böylece adını 2016 Dünya Şampiyonası’na yazdırdı.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir