League of Legends League of Legends Haberleri

IWCQ 2016 final: Dark Passage – INTZ e-Sports

IWCQ 2016’da grup aşamasının ardından finalin birinci ayağında Dark Passage ve INTZ e-Sports karşı karşıya geldi. Beş maç süren seriyi 3-2 kazanan INTZ, 2016 Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Wildcard sunucularının mücadele ettiği IWCQ’nun altı gün süren grup aşamasında 5-2’lik sonuçla üçüncü olan Dark Passage, ev sahibi Brezilya temsilcisi INTZ e-Sports ile eşleşti. Temsilcimiz grup aşamasında INTZ ile olan mücadelesinden mağlubiyetle ayrılırken, diğer mağlubiyetini ise grup aşamasını 6-1 ile ilk sırada tamamlayan Lyon Gaming karşısında aldı. INTZ ekibi ise Lyon Gaming ve Chiefs e-Sports karşısında iki yenilgi alarak finale geldi. İkili finalin oynanacağı IWCQ 2016’da Dark Passage – INTZ eSports ve Lyon Gaming – Albus NoX Luna eşleşmesi gerçekleşti.

Dünya Şampiyonası’na gidecek ilk Wildcard takımını belirleyecek seri, ne yazık ki Dark Passage’ın mağlubiyetiyle sonuçlandı. Maç maç seride öne çıkan anlar şu şekilde oluştu:

INTZ e-Sports 1 – 0 Dark Passage

Final serisinin ilk maçında galibiyete ulaşan takım ev sahibi INTZ e-Sports oldu. İki takım da kontrollü bir oyun sergilerken mücadelenin erken aşamasında çok fazla skor çıkmadı. İlerleyen dakikalar da yapılan hamlelerle skorlar karşılıklı alınsa da altın farkında eşitlik bozulmadı. Temsilcimiz DP ejderhaları rakibine kaptırmayarak objektif konusunda önemli bir iş başardı. DP baron almayı da başarmasına karşın hemen ardından katliam vererek baron güçlendirmesini kullanamadı. Maçın kırılma anı ise kadim ejderha savaşında yaşandı. Özellikle CozQ’nün kötü pozisyon aldığı savaşta bir katliam daha çıkaran INTZ büyük bölümü eşit geçen karşılaşmadan galibiyeti alan taraf oldu ve seride öne geçti.


INTZ e-Sports 1 – 1 Dark Passage

Serinin ikinci karşılaşmasında temsilcimiz Dark Passage çok güzel bir takım oyunu ile galibiyete ulaştı. Seçim ve yasaklama ekranında meta dışı tercihler yapan DP riskli bir hamle ile dürtme kompozisyonu uyguladı. Maça hızlı başlayan temsilcimiz art arda aldığı skorlarla erken oyunda farkı açmaya başladı. INTZ baskıya herhangi bir şekilde karşılık veremeyince DP maça hükmeden taraf oldu. Hataya yer vermeyen Dark Passage kontrolü elden bırakmayarak kule ve ejderha üstünlüğünü de kaptırmadı. 30. dakikada INTZ’in merkezine giren DP 17k altın farkı ve 12-2 gibi ezici bir üstünlükle maçı kazanmayı başardı.


INTZ e-Sports 2 – 1 Dark Passage

Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı üçüncü maçı kazanan INTZ e-Sports seride öne geçen taraf oldu. Erken oyunda çok dominant bir oyun sergileyen INTZ ekibi yaptığı rotasyonlar ve aldığı skorlar sayesinde büyük bir avantaj yakaladı. Brezilya temsilcisi maçı kontrolü altına alırken Dark Passage oyunu doğru şekilde soğutarak güçlenmeyi bekledi. Varus ve Ezreal gibi geç aşamada güçlenen şampiyonlara sahip olan DP ilerleyen dakikalarda aldığı skorlarla maça denge getirip öne geçmeyi başardı. Maç lehimize dönse de toparlanmayı başaran INTZ önce kadim ejderhayı ardından da baronu alarak maçı bitirme adına büyük bir avantajı eline geçirdi. 50. dakikada DP merkezine giren INTZ 23-13’lük skorla karşılaşmayı bitirdi ve galip geldi. Temsilcimiz Dark Passage galibiyete çok yaklaştığı üçüncü maçı kıl payı kaybetmiş oldu.


INTZ e-Sports 2 – 2 Dark Passage

Dördüncü maçı kazanmayı başaran Dark Passage seriyi beşinci maça uzattı. Seçim ve yasaklama ekranından iyi bir şekilde ayrılan DP’de kilit şampiyon CozQ tarafından seçilen Cassiopeia oldu. Çok iyi bir koridor aşaması geçiren CozQ, Kirei’nin de desteğiyle birlikte aldığı skorlarla öne geçti. Diğer koridorlarda da üstünlüğü eline geçiren Dark Passage maça tamamen hükmetmeye başladı. Doğru harita rotasyonları ve global görevlerle süre geçtikçe farkı iyice açan temsilcimiz 30. dakikada 10k altın farkı elde etti. 41. dakikada INTZ merkezine giren Dark Passage yaptığı kuşatmaların ardından son bir takım savaşıyla maçı sonlandırdı. 16-7 gibi rahat bir şekilde maçı kazanan DP durumu 2-2’ye getirerek mücadeleyi beşinci maça taşıdı.


INTZ e-Sports 3 – 2 Dark Passage

Dünya Şampiyonası biletini alacak takımı belirleyen son maçta INTZ sağlam bir performans ile galip geldi. Erken oyunda Revolta’nın hamleleriyle her zamanki gibi baskılı bir oyun ortaya koyan INTZ, aldığı skorlarla öne geçti. Temsilcimiz Dark Passage her ne kadar minyon ve kulede önde olup altın farkının açılmasını engellese de oyunu dengeleyemedi. Yaptığı kuşatmalarla kule sayısını eşitleyen INTZ ardından da inhibitörleri yıkarak maçı bitirmeye bir adım daha yaklaştı. 39. dakikada DP merkezine giren INTZ yaptığı katliamın ardından 22-5’lik skorla maçı kazandı. Seriyi 3-2 önde tamamlayan Brezilya temsilcisi böylece 2016 Dünya Şampiyonası biletini alan ilk takım oldu.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir