League of Legends League of Legends Haberleri

IWDominate emekli oldu

Team Liquid’de ormancı rolünü üstlenen ünlü oyuncu Christian “IWDominate” Rivera, profesyonel League of Legends oyunculuğundan emekli olduğunu açıkladı.

Daha önce adı birçok olayla anılan 25 yaşındaki oyuncu, 2012 yılında Dignitas ile mücadele ederken tüm hesapları uygunsuz davranışları sebebiyle kalıcı olarak banlanmıştı. Daha önceleri IWillDominate olan ismini ban sonrası IWDominate olarak değiştiren Amerikalı isim, 2013 yılında LCS’te oynama yasağı resmi olarak ortadan kaldırılınca Team Curse takımında oynamaya başladı. Geçtiğimiz yıl içerisinde Team Curse ile Team Liquid’in birleşmesinin ardından ise profesyonel oyunculuk kariyerine Liquid’de devam etti.

IWDominate, yapmış olduğu açıklamada Team Liquid ekibinin içinde bulunmaya devam edeceğini ve yerini alan Dardoch’a koçluk yapacağını duyurdu. Ayrıca Team Liquid Academy’de, Dardoch’tan boşalan yeri, uygun bir isim bulunana kadar dolduracağını da açıklayan oyuncu, emeklilik kararını neden sezon başında değil de şimdi aldığına yönelik gelen sorulara Twitter üzerinden yanıt verdi. IWDominate, Team Liquid yönetiminin kendisinden son bir maça çıkmasını rica ettiğini belirtti ve ekledi: “Takım içerisinde bir ‘sahne’ oyuncusu olarak ünlendiğim için, yönetim de bu kararımın %100 arkasında yer aldığımdan emin olmak istedi.”

IWDominate geçtiğimiz sezon iki mevsimde de Team Liquid ekibiyle Kuzey Amerika LCS’te 3.’lük başarısı göstermişti.

espor yazarı, avukat

2 Comments

  • Ozan Özcelep 24 Ocak 2016

    daha kaç yaşındaki emekli oluyor :D

  • SakuragiHanamichi 21 Ocak 2016

    10 kislik kadro locodoco hesapta eziceklerdi ama olmadi. Piglete yazik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir