League of Legends League of Legends Haberleri

Janna’ya hotfix ile dengeleme geldi

7.19 yaması ile ufak bir güncelleme alan Janna, hotfix ile dengelendi. Yeni pasifi ve yeni bekleme süreleri ile eskisinden de yüksek bir galibiyet oranına sahip olan şampiyonun hotfix ile taban değerleri değiştirildi.

Kızgın Buhurdanlık metasının en önemli şampiyonlarından birisi olan Janna, 7.19 yaması ile önemli bir değişiklik yaşamıştı. Şampiyonun pasifi değiştirilirken hareket hızının belirli bir yüzdesi saldırı gücü olarak eklenmişti. Bununla beraber Janna artık pasifinin sağladığı hareket hızını kendisi de kullanabiliyor. Öte yandan yeteneklerinde genellikle bekleme sürelerinde değişiklik yaşanırken kalkan yeteneği olan E’nin bekleme süresi ilk seviye için neredeyse iki katına çıkarılmış, W yeteneğinin de bekleme süresi arttırılmıştı.

Dün oyuna getirilen 7.19 yamasından sonra Janna’nın popülaritesinin eskisinden de yüksek olduğu gözlemlendi. Maç kazanma oranında ciddi bir artış bulunan şampiyon, bugün getirilen hotfix ile dengelendi. Değişiklikler şu şekilde:

  • Taban hareket hızı 335’ten 320’ye düşürüldü.
  • Taban can değeri 525’ten 500’e düşürüldü.
  • Taban mana değeri 409.52’den 350’ye düşürüldü.
  • W yeteneğinin mana bedeli 40/50/60/70/80’den 50/60/70/80/90’a yükseltildi.

Tüm bu değişikliklerin şampiyonun popülaritesini düşüreceğini söylemek güç. Görünüşe göre Riot Games erken oyunda fazlasıyla güçlü olan Janna’yı dengelemek istiyor. Pasif hareket hızının saldırı gücüne dönüşmesi ve Kızgın Buhurdanlık’ın artık destek şampiyonlara da aynı güçlendirmeyi vermesi şampiyonun destek havuzunun hala önemli bir üyesi olmasını garanti altına alıyor. Öte yandan mana değerinin azaltılması ve W yeteneğinin mana bedelinin yükseltilmesi ise oyuncuların erken oyunda daha dikkatli yetenek kullanmasını gerektirecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir