League of Legends League of Legends Haberleri

Jesiz, yardımcı koç olarak Misfits’e katıldı

Origen ve Fnatic takımlarından tanıdığımız destek oyuncusu Jesse “Jesiz” Le, EU LCS ekiplerinden Misfits’e yardımcı koç olarak katıldığını duyurdu.

League of Legends sahnesinde MSI heyecanı yaşandığı şu günlerde EU LCS’ten bir transfer haberi geldi. Avrupa arenasının tanınan destek oyuncularından Jesiz, Misfits ile anlaştı. Ancak 21 yaşındaki Danimarkalı yıldız, yeni takımında bu kez oyuncu değil, stratejist olarak görev yapacak. Twitter üzerinden açıklama Jesiz, Misfits’e katılmış olmanın kendisini heyecanlandırdığını, yeni takımında yardımcı koç ve yedek destek rollerinde görev alacağını belirtti.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 2013 yılında Danimarka merkezli Tricked Esports takımında başlayan Jesiz, ardından EU LCS’in önde gelen takımlarından SK Gaming’e transfer oldu. Burada geçirdiği bir yılın ardından, kısa sürede birçok farklı takımın formasını giyen başarılı oyuncu, nişancı olarak başladığı kariyerinde önce orta koridora, ardından da destek pozisyonuna geçiş yaptı. 2016’nın Aralık ayında katıldığı Fnatic’te 2018 Bahar Mevsimi sonuna kadar yer alan Jesiz, son olarak geçtiğimiz günlerde düzenlenen EU Masters’ta Origen forması giymiş ve yıldızlarla dolu takımın şampiyonluğa ulaşmasında pay sahibi olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir