League of Legends

KEITHMCBRIEF Cloud 9’ın challenger takımına katıldı

Kuzey Amerika sunucunda oldukça tanınan ve daha önce Team Liquid ve Team SoloMid gibi takımlarda da oynayan KEITHMCBRIEF, Cloud 9’ın challenger ligindeki takımına katıldı. Takımın kadrosu tam olarak açıklanmazken, Meteos ve Keith’in takımda bulunacağı kesin.

Kuzey Amerika LCS 2015 Kış Mevsimi’nde Team Liquid’te yedek olarak bulunan oyuncu, Dünya Şampiyonu ünlü nişancı Piglet’in formsuzluğu nedeniyle Team Liquid forması giymişti. Takım ile çıktığı 6 maçın 6’sını da kazanan genç oyuncu, büyük övgü toplamıştı. Daha sonra Piglet ile yoluna devam etme kararı alan TL yönetimi, Keith’i bir daha oynatmamıştı. Yaz Mevsimi’nde ise Team SoloMid’e transfer olan oyuncu, WildTurtle’ın formsuzluğu nedeni ile kadroda kendine yer bulabilmişti. Takım ile sadece bir maça çıkan ve o maçı da kazanan Keith, TL’deki performansını sergileyememişti. Genel olarak Turtle’dan daha yetenekli ve iyi bir oyuncu olduğu konuşulan Keith, ne yazık ki Team SoloMid’te bir daha şans bulamamıştı.

Kısa bir süre önce üniversiteye başlayan oyuncunun challenger sahnesine dönmesi Kuzey Amerika seyircilerini şaşırtmadı. Eğitimine devam etme kararı almış gibi gözükse de League of Legends’tan kopamayan oyuncu, Cloud 9’ın teklifini kabul etti.

Yaz Mevsimi’nde kötü bir performans gösteren ve takımdan ayrıldığın açıklayan Meteos da, organizasyondan ayrılmayarak challenger takımında oynayacağını belirtmişti. C9’un challenger takımını yeniden yapılandıran Meteos’un ilk yeni takım arkadaşı KEITHMCBRIEF oldu. İki oyuncunun da kanıtlayacak çok şeyi olduğu göz önüne alındığında, Kuzey Amerika LCS 2016 Yaz Mevsimi’nde Cloud 9 Tempest’ı LCS’de görme ihtimalimiz oldukça yüksek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.