League of Legends League of Legends Haberleri

Kespa Cup Şampiyonu ESC Ever oldu

Dün oynadıkları SK Telecom T1 serisini 2-0 kazanarak League of Legends tarihindeki en büyük sürprizlerden birini yaşatan ESC Ever, bugün oynadıkları Kespa Cup finalinde Cj Entus’u 3-0 yenerek turnuvanın şampiyonu oldu. Bu şampiyonlukla Ever, Aralık ayında düzenlenecek IEM Cologne turnuvasına katılmaya hak kazandı.

LCK’ye yükselmede başarısız olan Ever, Kespa Cup’ta tüm LCK takımlarını yenmeyi başardı. Şu an Challenger takımı olan Ever, güçlü shotcalling yetenekleri ve üst düzey iletişimleri ile izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Adeta bir peri masalı olan takımın Kespa Cup şampiyonluğu, aynı zamanda Ever’ın IEM Cologne biletini de garantilemiş oldu. Fazla tecrübesi olmayan takımın uluslar arası arenada nasıl bir performans sergileyeceği ise büyük merak konusu.

Kespa Cup finalinde CJ Entus ile eşleşen Ever, ilk maçı oldukça zor bir şekilde kazandı. Çok yakın geçen ilk maça nazaran 2. maç, tamamıyla Ever’ın kontrolünde geçti diyebiliriz. Seride rakibini tanıdıkça çok daha sistematik ve planlı bir şekilde oynayan Ever, 2. maçı kolaylıkla kazandı. Crazy’nin Mundo seçimi izleyenleri şaşırtsa da, herkes yeni Mundo’nun gücünü görmüş oldu. Athena ve Loken’in muazzam bir taşıma potansiyeli bulunduğunu belirtmemiz gerekir. Serinin 3. maçında ise Lissandra-üst koridor ve GP-orta koridor seçimi yapan takım, Ares’in Lee-Sin’in yardımıyla üst koridora odaklanarak CJ Entus’un üst koridor oyuncusu Shy’a hayatı zindan etti. Lee-Lissandra ikilisinin oyunu snowball yapmasıyla oyunun kontrolünü elinde tutan Ever, Baron etrafında başlayan savaşı kazandıktan sonra orta koridora yöneldi. Herkes inhibitörü aldıktan sonra Baron’u almalarını beklerken takım, orta koridordan devam ederek 28. dakikada oyunu bitirdi ve seriyi 3-0 kazanarak şampiyon oldu.

ESC Ever ne yazık ki 2016 Bahar Mevsimi’nde LCK’de mücadele edemeyecek. Takımın IEM Cologne’a katılması ise büyük bir tecrübe olarak gösteriliyor. Ever’ın 2016 Yaz Mevsimi’ne kadar kadrosunu koruyup koruyamayacağı ise büyük bir soru işareti. Özellikle de sistematik oyunları ve oyunun her bölümünde nasıl oynaması gerektiğini bilen bir tarza sahip olmaları, takımın potansiyelini daha da arttırıyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir