League of Legends League of Legends Haberleri

Kev1n Elements takımına katıldı, Wickd yedeğe alındı

Batı Avrupa LCS sezonuna başlarken herkesin merakla performansını beklediği iki takım vardı: Fnatic ve Elements. Fnatic’in bu kadar çok merak edilmesinin ardında yatan şey takımın neredeyse yeniden kurulmuş olmasıyken, Elemenets takımının performansı ise geçen seneki iyi oyunlarını sürdürebilip sürdüremeyecekleri konusundaydı.

Görünen o ki Elements takımı hayranlarını büyük hayal kırıklığına uğrattı. Geçtiğimiz 4 hafta boyunca 8 maç oynamış takım 4W-4L gibi ortalama bir performans yakaladı. Geçen seneye nazaran çok daha iyi olan performansları, yine de hayranlarını tatmin etmedi. Zira geçen sene bu kadar kötü oynamalarının altında iyi bir neden vardı: Takımın yeni kurulmuş olması. Wickd ve Froggen CLG.EU döneminden yakın arkadaş olsalar da, Shook, Nyph ve Tabbz yeni oyunculardı. Zamanla ritmlerini bulan Elements takımı, geçen sene LCS’i şampiyon olarak bitirdi.

Bu sene ise takımın saldırı gücü taşıyıcısı olan Tabbz ile yollar ayrılırken, yerine Batı Avrupa’nın yıldızlarından Rekkles getirilmişti. Çoğu insan Rekkles’ın Tabbz’den daha iyi bir saldırı gücü taşıyıcısı olduğunu kabul etse de, bana kalırsa oyun tarzı açısından pek bir değişiklik yoktu. Halbuki Elements takımının en büyük sorunu oyun boyunca pasif oynamaları. 4. hafta sonunda da, takımın alt koridorunun, Tabbz oynadığı dönemden daha pasif olduğunu görebiliyoruz.

4. hafta sonunda ise performansı en çok konuşulan oyuncu Wickd’dı. Değişen metaya bir türlü ayak uyduramayan yıldız oyuncunun ise yedeğe alınması gecikmedi.

Wickd, Irelia tanrısı olarak bilinse de, metadaki diğer şampiyonları oynamakta güçlük çektiğini bu 4 haftada özellikle gördük. Takım kompozisyonuna uygun şampiyonlar seçilse de, Wickd bu şampiyonların oynanış tarzını tam olarak yansıtamadı. Özellikle de Lulu ve Rumble şampiyonlarında kötü performanslar sergiledi.

Takım Wickd’ın performansını bir sorun olarak gördü ve eski SK Gaming ve Millenium oyuncusu olan Kev1n’i takıma kattı.

Özellikle SK günlerinde kariyerinin en iyi dönemini geçiren Kev1n de, tıpkı Wickd gibi bir Irelia oyuncusu. Fakat Kev1n’in şampiyon havuzu kesinlikle daha geniş.

Fakat söylemeliyiz ki Kev1n, Wickd’dan daha agresif bir oyuncu değil. Genel olarak bu değişikliğin sebebi, Wickd’ın agresif oyun stilinin Froggen ve Rekkles’ın “bekle ve tepki ver” oyun stiline uymaması. Kev1n-Wickd değişikliğiyle söyleyebiliriz ki Elements takımı, eski CLG.EU günlerindeki pasif oyun stiline geri dönecek gibi. Bu da demek oluyor ki bizleri uzun Elements maçları bekliyor.

Kev1n’a yeni takımında başarılar diliyoruz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir