League of Legends

Kikis Fnatic’e transfer oldu

Geçtiğimiz mevsim boyunca G2 takımında oynayan ve organizasyon Expect’i getirdikten sonra kendi isteği ile takımdan ayrılan Kikis, oyununda istikrarı bir türlü yakalayamayan Fnatic’e transfer oldu. Fnatic’in üst koridor oyuncusu Gamsu ise takımdan ayrıldı.

EU LCS’in güçlü ekiplerinden Fnatic, sezonun ortasında bir kez daha kadro değişikliğine gitti. Sezon başında Spirit-Gamsu ikilisini transfer eden ve Huni-ReignOver ikilisinin yakaladığı sinerjiyi tekrar takıma getirmeyi amaçlayan ekip, bunu ne yazık ki başaramamıştı. Özellikle 2016 Yaz Mevsimi’nde inişli çıkışlı bir oyun ortaya koyan Fnatic’te belirgin problemler göze çarpıyordu. Oyuncuların bireysel performanslarındaki düşüklükle beraber takımdaki sinerji eksikliği de Fnatic’in ligdeki hedeflerine ulaşmasında problemdi. Organizasyon radikal bir karar alarak Spirit ile beraber transfer ettiği Gamsu’yu takımdan gönderdi ve yerine mevsim başında oldukça garip drama ile G2’den ayrılan Kikis’i getirdi.

Unicorns of Love’da geçtiğimiz sezon EU LCS tecrübesi edinen Kikis, 2015 Yaz Mevsimi başında G2’ye transfer olmuş ve takımın lige yükselmesinde büyük rol oynamıştı. G2 ise performansını arttırdı ve 2016 Bahar Mevsimi EU LCS Şampiyonu oldu. Bu mevsim başında Koreli Expect’i transfer eden organizasyon, oyuncuyu Kikis ile beraber dönüşümlü kullanmayı amaçlıyordu. İlk beşte oynaması garanti olmayan Kikis ise bu karara tepki göstererek takımdan ayrılmıştı. Fnatic’e transfer olan başarılı oyuncu, takımın yedek oyuncusu Werlyb ile beraber üst koridorda görev alacak. İlk beşte başlayacak olan oyuncunun zaman zaman yedeğe geçme ihtimali de bulunuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.