League of Legends League of Legends Haberleri

Kikis, Team Vitality’ye transfer oldu

Son olarak Illuminar Gaming forması giyen tecrübeli oyuncu Kikis, EU LCS takımlarından Team Vitality’ye transfer oldu. 

Geçtiğimiz mevsimki dominant performansını Yaz Mevsimi’nde bir türlü Vadi’ye yansıtamayan Vitality, orman pozisyonunu güçlendirdi. Ligin en çok trash talk yapan oyuncusu Gillius’un pozisyonuna Kikis’i transfer eden ekipte oyuncuların sahne zamanını paylaşması bekleniyor. Hali hazırda 5 galibiyet 5 mağlubiyet ile ligde beşinci sırayı Roccat ve Splyce ile paylaşan VIT, beşinci hafta karşılaşmalarından da iki mağlubiyet ile ayrıldı.

Kikis’in uzun bir süredir sahnede olduğundan da bahsetmek gerekiyor. LCS kariyerine Unicorns of Love ile ormancı olarak başlayan oyuncu, başarılı iki yılın ardından koridor değişikliği yapmış ve G2’de üst koridorda oynamıştı. Burada takımdan ayrıldıktan sonra Mysterious Monkeys forması da giyen yıldız oyuncu, son olarak Illuminar Gaming takımında yer almıştı. Hali hazırda Polonya liginde mücadele eden başarılı ormancı, son olarak European Masters’ta final oynamış fakat Origen’e 3-0 yenilmişti.

LCS kariyerine geri dönen Kikis’in VIT’in ihtiyacı olan kararlılığı Vadi’ye yansıtmasını bekleyebiliriz. Geçtiğimiz mevsim fırtına gibi bir oyun ortaya koyan ekip, bu mevsim değişen metanın da etkisiyle ritmini bulmakta zorlanıyor. Kağıt üzerinde meta da oyunculardan yana olsa da hala plansızlık problemleri gözlemlenebiliyor.

Gillius ile Kikis’in formayı paylaşması ise oyuncuların performansını ciddi anlamda etkileyecektir. Fnatic’te Soaz ve Bwipo’nun zaman paylaşımına benzer bir sistemde ilerlemesi beklenen VIT’in önümüzdeki hafta hangi ormancıyla maçlara çıkacağı belirsiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir