League of Legends League of Legends Haberleri

Kış Mevsimi Finali televizyonda yayınlanacak

Ülkemizdeki popülerliği hızla büyüyen ve e-Spor sektörünün gelişmesinde büyük pay sahibi olan League of Legends’ın Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali LigTV’de yayınlanacak. Daha önce Riot Games’in düzenlediği Dünya Şampiyonası dünyaca ünlü spor kanalı ESPN’de yayınlanmıştı.

Dünyada dikkatleri git gide daha fazla toplamaya başlayan League of Legends, ülkemizde de büyük bir gelişim içerisinde. Sektörün git gide profesyonelleşmesi, koçların ve analistlerin daha fazla rol alması, dünyaca ünlü geleneksel spor insanlarının sektöre yatırım yapması, bu gelişime verebileceğimiz birkaç örneklerden birisi. En popüler e-Spor oyunu olan League of Legends’ın Türkiye’de de oldukça fazla oynandığını belirtelim. TBF 2015’in Ülker Arena’da düzenlenmesi ve biletlerin saniyeler içerisinde tükenmesi de sahnenin ne kadar ciddileştiğinin bir göstergesi. Tüm bunlar bir kenara, Kış Mevsimi Finali’nin televizyonlarda gösterilmesi ise büyük bir adım.

League of Legends karşılaşmalarının televizyonda yayınlanması hala çok büyük bir olayken, ülkemizde bu adımın atılması ise oldukça sevindirici. Bilindiği üzere tüm e-Spor karşılaşmaları Twitch üzerinden takip ediliyor. Hatta öyle ki, Twitch bu sahnede yerini oldukça sağlamlaştırdı. İnternet üzerindeki yayının televizyonlara taşınması ise bilinirlik açısından çok önemli. Bu kadar çok internet ve bilgisayar ile alakalı bir sektörün televizyonlarda tutunma olasılığı çok yüksek olmasa da, özellikle de ülkemizdeki sektörün gelişimi açısından KMF’nin LigTV’de gösterilmesi kilit rol oynayacaktır. Sürekliliğin olma ihtimali düşük olsa da, böyle büyük etkinlikleri daha sık televizyonda göreceğimizin de sinyalini almış olduk.

Kış Mevsimi Finali 3 Nisan Pazar günü saat 14.30’da başlayacak. Henüz karşılaşacak takımlar ise belli değil. KMF Yarı Final karşılaşmaları ise 26 Mart Cumartesi Team Aurora-Supermassive maçı ile başlayacak. 27 Mart Pazar günü ise Beşiktaş.OHM-Dark Passage mücadelesi oynanacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir