League of Legends League of Legends Haberleri

KMF 2016’nın detayları belli oldu

Heyecanla beklediğimiz KMF 2016’nın detayları Riot Games tarafından duyuruldu. Kalite ve seyir zevki açısından muhteşem bir gelişim gösteren Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde yılın ilk ayağı, Kış Mevsim Finali ile sonuçlanacak. Ligde normal sezonun bitmesine bir hafta kala üst sıralardaki çekişme de bir hayli artmış durumda. Geride bıraktığımız sezonlarda ligimiz bir veya iki takımın hegemonyası altında geçerken bu sezon inanılmaz bir rekabet ortamı oluştu. Bu nedenle bir ya da iki takımı mevsim şampiyonluğu için favori göstermek bir hayli zor hale geldi.

Toplamda sekiz takımın mücadele ettiği Şampiyonluk Ligi’nde ilk altı sıraya giren takımlar play-offlarda oynama şansı elde etmiş olacak. 3 Nisan Pazar günü oynanacak olan KMF, geçen sene olduğu gibi bu sene de Volkswagen Arena‘da düzenlenecek. Beş maç üzerinden oynanacak olan finalde kazanan takım mevsim şampiyonluğunun dışında önemli olan başka ödüller de elde edecek. Sekiz farklı bölgeden takımın katıldığı Uluslararası WildCard Özel Turnuvası’na gitme hakkı elde edecek olan şampiyon takım, bu turnuvada MSI’a katılma mücadelesi verecek. Geçen yıl KMF’de Dark Passage’ı 3-0 yenen Beşiktaş hatırlayacağınız üzere muhteşem bir seriye tanık olduğumuz finalde INTZ’i yenerek MSI’a katılmıştı. Bu sene takımlar arasındaki rekabetin artmasından dolayı çok daha heyecanlı bir KMF’nin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Hatta bu rekabet ortamının beraberinde sürpriz sonuçları getirebileceğini söylemek de mümkün.

Son olarak KMF 2016’nın biletleri hakkında Riot Games’den henüz herhangi bir açıklama yapılmadığını da hatırlatalım. Muhtemelen önümüzdeki haftalarda yapılacak olan bilet duyurusunu yine sitemizden takip edebilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir