League of Legends League of Legends Haberleri

KMF 2016’da Şampiyon Supermassive

Tarihinin en çekişmeli sezonunu geçiren Şampiyonluk Ligi’nde Kış Mevsimi Finali bugün oynanıyor. Sürpriz bir şekilde yarı finaldeki güçlü rakiplerini yenen Supermassive ve Beşiktaş, 2016 Kış Mevsimi şampiyonu olmak için mücadele verecek.

Yarı finalde Aurora ile karşılaşan Supermassive, normal sezonu ikinci olarak bitiren rakibini 3-2 yenerek adını finale yazdırmıştı. Sezon başındaki sinerji problemini üzerinden atan takım, sistematik bir şekilde oynayarak  performansını arttırdı. Finale yükselen diğer takım olan Beşiktaş.Oyunhizmetleri ise normal sezonu lider bitiren Dark Passage’ı yarı finalde 3-2 eleyerek harika bir geri dönüş gerçekleştirdi. Seride 2-0 geriye düştükten sonra reverse sweep yapan Beşiktaş, mental olarak da oldukça zor bir işi başardı. Oldukça yakın geçmesi beklenen final serisinde takımlar stratejik olarak da ellerinden gelenin en iyisini yapmak için mücadele verecek.

Aynı zamanda LigTV’den de yayınlanacak olan Kış Mevsimi Finali saat 15:00’da başlayacak. Yayını ayrıca LoL TV’den de takip edebilirsiniz.

Beşiktaş.OyunHizmetleri 0-1 Supermassive

Serinin ilk karşılaşması oldukça ilginç bir yasaklama ekranı ile başladı. İlk seçim olarak Corki’yi yapan BJK’ye karşın Bard-Graves ikilisini alan Supermassive, Gragas ve Trundle ikilisini Beşiktaş’a verdi. Supermassive’in son seçim olarak üst koridora Fizz seçmesi ise yasaklama ekranındaki en büyük sürprizdi.

Oyunun ilk dakikalarını harika geçiren SUP, üst koridorda kusursuz bir dive gerçekleştirdi ve çok az canlarla savaştan çıkmalarına rağmen 3 skor almayı başardı. Üst koridorda yapacağı bir şey kalmayan Xyraz’ın orta koridora baskına gelmesi, BJK açısından oyunun ilk dakikalarındaki en olumlu hareketti. Beşiktaş takım olarak daha iyi rotasyon yapıp savaşlara daha hızlı gelmesine rağmen SUP takaslardan hep eşit bir şekilde çıkmayı başardı.

İki takımın da uzun bir süre çok güvenli oynadığını söyleyebiliriz. Maçın belki de kırılma anı orta koridorda çıkan takım savaşıydı. Graves’i aradan çıkarmaya çalışan Beşiktaş, yeteri kadar kısa sürede hasar çıkaramadı ve Dumbledoge’un Bard ultisine yakalandı. Buradan yine 3 skor çıkaran Supermassive, avantajı eline aldığı andan itibaren sistematik bir şekilde harita üzerinde hareket etti ve Beşiktaş’ı baskı altına aldı. 24. dakikada Immortoru’yu aldıktan sonra orta koridor inhibitör kulesini aldı. Bu noktadan sonra maçı çok rahat bir şekilde kontrol eden SUP, 32. dakikada baronu aldı ve karşılaşmayı bitirdi.

Supermassive 1-1 Beşiktaş.OyunHizmetleri

Serinin ikinci maçında seçim ve yasaklama ekranında Supermassive ilk maçtakine çok benzer bir kompozisyon kurdu. Beşiktaş ise Ruvelius üzerine kurulu bir kompozisyon oluşturarak risk almayı tercih etti. BJK adına Kalista ve Lux kilit seçimler oldu.

Karşılaşmanın ilk 10 dakikasında Supermassive haritayı iyi kontrol ederek yaptığı rotasyonlar sonucu altında öne geçmeyi başardı. Beşiktaş tarafında ise Ruvelius aldığı iki skorla birlikte erken dakikalardan güç patlaması yaşadı. Mücadelenin devamında Supermassive rakibini geri çekilmeye zorlayarak global altın farkını daha da yukarı çıkardı. Beşiktaş bu aşamalarda küçük hatalar yapsa da erkenden toparlanarak Supermassive’in hamlelerine cevap vererek maça ortak oldu.

35. dakikada Beşiktaş baron savaşını kazanmasının ardından baronu da alarak büyük bir avantaj elde etti. Supermassive’de FabFabulous buna karşılık backdoor ile inhibitör alsa da takım adına yeterli olmadı. Baron avantajını elde eden Beşiktaş aorta koridordan ilerleyerek son bir savaşla maçı bitirmeyi başardı ve seriyi 1-1’e getirdi.

Beşiktaş.OyunHizmetleri 1-2 Supermassive

Serinin üçüncü karşılaşmasında da yasaklama ekranında bir sürpriz vardı. Elise seçiminde bulunan Dumbledoge, bu sürpriz seçimin sonuna kadar hakkını verdi. Oyunun başında kendisine odaklanan Beşiktaş oyuncularından iki tane Sıçra büyüsünü alan Dumble, koridor safhasında da agresif Koza’ları ile harika bir performans sergiledi. Beşiktaş’ı oyundan düşüren şey ise Supermassive’in Ruvelius’a odaklanması ve takımın buna herhangi bir çare getirmemesi. Oyunun ilk dakikalarında 3 defa ölen Ruvelius, bu altın farkından geriye gelmeyi başaramadı.

Supermassive, tabiri caizse, şiir gibi bir oyun oynadı. Rakibine sadece bir skor veren takım, harita üzerindeki tüm objektifleri kontrol etti. Lux ve Kindred seçimlerinden herhangi bir şekilde faydalanamayan Beşiktaş’ta Xyraz da Nautilus ile etkisiz kaldı. Tıpkı ilk maçtaki gibi bu maçta da oldukça sistematik bir şekilde oynayan SUP, 22. dakikada baronu aldı. Alt koridoru ilerleten Supermassive, herhangi bir direnişle karşılaşmadan inhibitörü, ardından da karşılaşmayı aldı ve seriyi 2-1’e getirdi.

Supermassive 3-1 Beşiktaş.Oyunhizmetleri

Serinin dördüncü karşılaşmasında Beşiktaş Maokai-Trundle-Nautilus tank üçlüsünün yanında Ezreal ve Varus’u eklerken, Supermassive diğer üç karşılaşmada olduğu gibi Azir seçiminden vazgeçmedi. Seride ilk defa ilk 10 dakikada hata yapmayan Beşiktaş, koridor değişikliğini doğru bir şekilde oynadı. Immortoru’nun ilk dakikalardaki pasifliği ise takıma iki skora mal olurken, bu karşılaşmada da Achuu, rakibi Ruvelius’a büyük bir minyon üstünlüğü sağladı.

Beşiktaş’ın mavi güçlendirmesinin yanında çıkan takım savaşında 4 skor alan SUP, bu noktadan sonra avantajın tamamını eline aldı ve maç sonuna kadar bırakmadı. 14. dakikada katliam yapan SUP, 24. dakikada Baron güçlendirmesini aldı ve iki inhibitör açmayı başardı. Sabırlı ve sistematik bir şekilde oynayan SUP, 34. dakikada bir kez daha katliam yaptı ve karşılaşmayı kazandı.

Supermassive, rakibi Beşiktaş.OyunHizmetleri’ni 3-1 yenerek 2016 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi şampiyonu oldu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir