League of Legends League of Legends Haberleri

KMF 2016’da ikinci finalist Beşiktaş oldu

KMF 2016’da yarı finalin ikinci ayağında Dark Passage’ı 3-2 ile geçen Beşiktaş finale adını yazdıran ikinci takım olmayı başardı.Müthiş bir seriye tanıklık ettiğimiz mücadelede Beşiktaş 2-0 geriden gelerek Dark Passage’ı eledi ve final biletini aldı.

İlk maçta seçim ve yasaklama ekranından Corki, Ezreal ve Elise gibi metanın güçlü şampiyonlarını alarak ayrılan Dark Passage ufak da olsa bir avantaj elde etti. DP elindeki bu küçük avantajı dominant bir takım oyunuyla ileri seviyeye taşıyarak ilk maçta rahat bir galibiyet almayı başardı. İkinci maçta takım kompozisyonunu değiştirmeyen DP, tercihini aynı şampiyonlardan yana kullandı. Beşiktaş tarafından kilit bir yasaklama gelmemesi de bu durumun oluşmasındaki bir başka etmendi. Kompozsiyon olarak rakibine oranla yine zayıf kalan BJK, ilk maça benzer bir durum yaşadı. Takım maça tutunmayı başarsa da kazanma yolundaki hamleleri yapamadı. 35 dakikanın sonunda karşılaşmayı kazanan taraf yine Dark Passage oldu ve seride durumu 2-0’a getirdi.

Serinin üçüncü maçı Şampiyonluk Ligi’nde şimdiye kadar izlediğimiz en uzun ve çekişmeli maçlar arasına adını yazdırdı. Karşılaşma 70 dakika sürerken iki takım da maçı bitirmeye birçok kez yaklaşsa da bir türlü başaramadılar. Bitmek bilmeyen karşılıklı hataların ve kuşatmaların ardından ejderha çevresinde çıkan son savaşı kazanan BJK, efsane geçen maçı bitirdi ve galibiyete ulaştı. Durumu 2-1’e getiren Beşiktaş umutlarını arttırdı ve seriye tutunmayı başardı. Dördüncü karşılaşmada mavi taraf olma avantajını iyi kullanan Beşiktaş seçim ve yasaklama ekranından önde çıkan takım oldu. Rawbin’in almış olduğu Maokai ve Xyraz’ın Fiora tercihi kilit seçimlerden oldu. Erken aşamada öne geçen BJK, kontrollü oynayarak hataya yer vermedi ve global objektiflere odaklanarak iyi bir iş çıkardı. Dark Passage ekibi de rakibine engel olamayınca maçı kaybetmekten kendisini alamadı. Durumu 2-2’ye getiren Beşiktaş müthiş bir geri dönüşe imza attı ve seriyi beşinci maça taşıdı.

Serinin beşinci maça uzamasıyla beraber Beşiktaş tarafında moraller bir hayli artarken, Dark Passage cephesinde ise bir çöküntü hakimdi. DP’de Abaria beklenmedik bir şekilde Kassadin seçimi yaptı ve takımca farklı bir strateji içerisine girdiler. BJK’de ise oyuncular imza şampiyonlarını alarak işlerini şansa bırakmadı. Dördüncü maçta olduğu gibi erken aşamada öne geçen Beşiktaş, kartopu efektine yakalanarak rakibine karşı önemli bir üstünlük elde etti. Devamında da sabırlı bir şekilde oynayarak Dark Passage’a skor dahi vermeden 13-0 ile maçı bitiren Beşiktaş, galip gelen taraf oldu. Muhteşem bir geri dönüşe imza atan takım, böylece normal sezon birincisi rakibini eleyerek adını finale yazdırdı.

Supermassive ve Beşiktaş arasındaki final mücadelesi 3 Nisan Pazar günü saat 14:00’da Volkswagen Arena’da oynanacak.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir