League of Legends League of Legends Haberleri

KMF 2016’da ikinci yarı finalist Beşiktaş.OHM oldu

KMF çeyrek final eşleşmesinde HWA Gaming ile karşılaşan Beşiktaş.OHM, rakibini 3-1 yenerek adını yarı finale yazdırdı. Takımın yarı finaldeki rakibi ise Dark Passage.

Serinin ilk karşılaşmasında rakibinden çok daha iyi bir kompozisyon kuran Beşiktaş, HWA’yı rahat bir şekilde yendi. Son günlerin popüler seçimi Azir’i çok iyi kullanan Immortoru, takımının galibiyetinde büyük rol oynarken, HWA’da ayakta kalan isim Marshall’dı. Serinin ikinci karşılaşması ise HWA’nın “tilt” olduğu maç diyebiliriz. Soraka ile Beşiktaş’tan çok çok daha iyi bir kompozisyon kurmasına rağmen bireysel olarak çok hata yapan takım, bu maçı da rakibine vermek zorunda kaldı. Beşiktaş ise ikinci karşılaşmada ligde de gördüğümüz Ruvelius odaklı Vayne kompozisyonu kurdu ve oyunun ilk dakikalarında geriye düşmesine rağmen çok iyi bir geri dönüş yaptı.

Serinin üçüncü karşılaşması ise HWA için dönüm noktası oldu. Lissandra ve Jhin ile risk alıp harika bir kompozisyon kuran HWA, Beşiktaş’ı adeta Vadi’den sildi. İlk iki maçta Beşiktaş’ın uyguladığı her stratejiyi rakibine uygulayan takım, etkileyici bir zafer kazandı. Takımda Marshall 11-0-13 skoru ile oynarken, Revanche 12-2-10 ve Hatrixx 2-1-25 skoru ile karşılaşmayı tamamladı. İlk iki maçta hayal kırıklığı yaratan HWA, 3. maçta hayranlarını etkilemeyi başardı. İlk iki karşılaşmadan daha koordineli ve daha planlı oynayan takımda hem moraller yükseldi, hem de oyuncuların özgüveni yerine geldi.

4. maça da bu özgüven ile başlayan takım, oyunun ilk dakikalarını çok iyi geçirdi. Kompozisyonuna sadık bir biçimde oynayan Beşiktaş, karşılaşmayı “kafa kafaya” duruma getirmeyi de başardı. Maçın kopma noktası ise HWA’nın baron kararına karşılık Beşiktaş’ın alt koridoru ittirmesi oldu. Reksai-Malphite-Lissandra üçlüsü ile alt koridoru açan Beşiktaş, iki Nexus kulesine karşılık Baron’u takas etti ve maçı neredeyse o noktada kazandı. Geriye dönen HWA üssünü savunmayı başarsa da, 10. dakika sonra Beşiktaş rahat bir şekilde karşılaşmayı kazanmayı başardı.

Beşiktaş, seri boyunca HWA’dan çok daha iyi bir takım olduğunu kanıtladı. 3. maç dışında rakibine nazaran hiç zorlanmayan takımın hala oyun planı ve onu uygulama konusunda problemleri var. Öte yandan HWA’da Marshall, dünya yıldızı tadında bir performans sergiledi. Serinin en iyi oyuncusu olarak gösterebileceğimiz Marshall, her maç oyununa bir şeyler kattı. HWA’da Trixucator ise özellikle ilk iki karşılaşmada Rawbin’e karşı çok fazla zorlandı. HWA’nın bu karşılaşmaları kaybetmesinde Trixucator’ın payı büyüktü. Beşitaş.OHM özellikle ikinci karşılaşmada çok daha kötü bir kompozisyon seçmesine rağmen Ruvelius’a ne kadar güvendiğini ve oyuncunun  etrafına kurduğu kompozisyonu ne kadar iyi oynadığını kanıtlamış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir