League of Legends League of Legends Haberleri

KMF 2016’da ilk finalist Supermassive oldu

KMF yarı final eşleşmesinin birinci ayağında Team Aurora’yı 3-2 ile geçen Supermassive ilk finalist oldu.

KMF’de yarı final heyecanı Supermassive ve Team Aurora arasındaki mücadele ile başladı. Supermassive ekibi tie-breaker ve çeyrek finalde göstermiş olduğu başarılı performansın morali ile yarı final serisine çıktı. Team Aurora cephesi ise ligin sonlanmasının ardından büyük bir zaman dilimi elde ederek ekstra bir antrenman sürecinden geçmişti. Seri beklenildiği gibi müthiş bir rekabete sahne oldu ve beşinci maça uzayarak izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.

İlk karşılaşmada seçim yasaklama ekranından daha önde çıkan Supermassive bu avantajını maça da yansıtmayı başardı. Harita rotasyonları üzerine oynayan takım sabırlı bir şekilde ilerleyerek en ufak bir hataya yer vermedi. Nihayetinde 25 dakika içerisinde 17bin altın farkı yakalayan Supermassive rakibine skor vermeden maçı noktaladı. 25 dakika gibi kısa bir sürede bu denli altın farkının yakalanmasının arka planında ise takımın tamamen objektif odaklı oyun anlayışı bulunuyor. Serinin ikinci maçında ise bütünüyle ilk maçın kopyasını izledik. Rakibinin organize ve metodik oyununa cevap veremeyen Team Aurora maç boyunca etkisiz bir görünüm sergiledi. İkinci maçta da rahat bir galibiyet alan Supermassive 2-0 öne geçerek büyük bir avantaj yakaladı.

Serinin üçüncü maçında ise heyecanın daha da arttığı ve en çok skorun çıktığı mücadeleye şahit olduk. Seçim ve yasaklama ekranında sonunda daha iyi tercihler yapan Team Aurora Juggermaw kompozisyonunu uyguladı. Rakibinin bireysel hatalarını iyi değerlendiren ekip üstünlüğü de eline geçirerek sağlam bir performans ortaya koydu. Üçüncü maçı güzel bir oyunla kazanan Team Aurora seride 2-1’i yakaladı. Dördüncü maç Team Aurora adına tamam ya da devam niteliğinde bir mücadele oldu. Kazandığı maçın ardından morallenen takım, dördüncü maçta çok daha iyi bir mücadele ortaya koydu. Corki tercihi ile devleşen Avenuee, takımını sırtlayarak galibiyete taşıyan isimlerin başında geldi. Supermassive yaptığı çok basit hataların bedeli sonucu mağlubiyet alarak serinin 2-2’ye gelmesine yol açtı.

Birbirinden heyecanlı dört maçın ardından seri beşinci maça uzamış oldu. İlk iki maçta olduğu gibi karşılaşmaya iyi başlayan taraf Supermassive oldu. Maçın erken safhasında takım aldığı skorlarla öne geçse de Team Aurora ilerleyen dakikalarda rakibine karşılık vermesini bildi. Kule ve ejderha anlamında önde olan takım, bu etkiyi altın farkına yansıtmaya başlasa da Team Aurora beklenmedik şekilde baronu alarak maça tekrar ortak oldu. Baron güçlendirmesinin ardından Aurora öne geçmekle kalmayıp maçı bitirmeye de çok yaklaştı. Bu noktada maçın kaderini belirleyen hamle ise Team Aurora’nın baronu ikinci kez almaya çalışması oldu. Rakibine baronu aldırmayan Supermassive, dört kişiyi de öldürerek doğrudan merkeze gidip oyunu bitirdi.

Seyir zevkinin üst düzey olduğu maçta 3-2 ile adını finale yazdıran taraf Supermassive oldu. Finale çıkacak bir diğer takım ise yarın saat 14:00’da oynanacak olan Beşiktaş – Dark Passage mücadelesinin ardından belli olacak.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir