League of Legends League of Legends Haberleri

Kore Ligi yayın hakları OGN ve SPOTV arasında bölündü

Uzun zamandır tartışma konusu olan Kore Ligi’nin yayın haklarının OnGameNet’ten alınması, tüm tepkilere rağmen Riot Games Kore’nin istediği gibi sonuçlandı ve lig maçlarının yayın zamanları OGN ve SPOTV arasında bölündü.

Kore Ligi’nin uluslararası arenada takip edilmesi ve ligin kendi içerisinde büyümesinde çok büyük katkıları olan OnGameNet, sadece LoL maçlarını değil, StarCraft ve Hearthstone gibi önemli e-Spor turnuvalarını da yayınlıyordu. Daha da önemlisi, organizasyonun bugün yaptığı açıklamasında belirttiği gibi OGN, daha dünyada e-Spor kavramı tam olarak oturmamışken bu sektöre yatırım yapmış ve e-Spor gelişmesine katkıda bulunmuştu.

Riot Kore’nin argümanına göre ise izleyiciler, seriler arasındaki bekleme süresinden rahatsız oluyor ve bu büyük bir sorun. Öte yandan yayın hakkının SPOTV’yi de içermesinin rekabeti körükleyeceğini düşünen Riot Kore’nin bu amaca ulaşıp ulaşamayacağı belirsiz. Genel olarak bakıldığında organizasyonun tüm bu istekleri oldukça masum, izleyici deneyimini arttırmaya yönelik olarak gözükse de, OGN’in açıklamalarından sonra böyle olmadığı anlaşılıyor. Seriler arasındaki bekleme süresinin kolaylıkla çözülebileceğini söyleyen OGN, aynı anda farklı iki simultane yayın yapabilecek kapasitede olduğunu da belirtti. Böylelikle SPOTV’nin herhangi bir hizmetine ihtiyaç kalmayacağına dikkat çeken OGN’in bu söylemleri Riot Games tarafında karşılık bulmadı ve organizasyondan beklenen açıklama bugün yapıldı: Artık iki gün olan LCK yayınının bir gününü OGN’den, bir gününü ise SPOTV’den izleyeceğiz.

Son olarak Kespa Cup’ta SPOTV’nin yayınını izleme şansı bulan League of Legends seyircileri hiç memnun kalmamış, prodüksiyonun kötülüğü ve sunucuların eksikliğinden yakınmıştı. OGN’in Champions programı ise, ligin ulusal arenada izlenmesinin başlıca nedeni olarak gösteriliyor. Programın sunucuları olan MonteCristo, Doa ve PapaSmithy’nin harika performansı ile beraber OGN’in popülerliği de artmıştı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir