League of Legends League of Legends Haberleri

Kore’de şampiyon SK Telecom T1 oldu

League of Legends profesyonel arenasında Kore şampiyonunu belirleyecek SK Telecom T1 ile KT Rolster arasındaki final karşılaşması 3-0’lık SKT T1 zaferiyle sonuçlandı.

Yarı finalde 3-2 ile KOO Tigers’ı eleyen KT Rolster, normal sezonu birinci sırada bitirdiği için finale doğrudan çıkan SK Telecom T1’in rakibi oldu. 5 maçlık seride SKT T1 rakibini adeta ezerek finali kazanmayı başardı. Yaz mevsiminin yükselişte olan takımı KT Rolster’dan bir beklenti olsa da ekip bu beklentiye cevap veremedi. SKT T1’de Faker’ın özellikle son iki maçta Diana ve Riven ile yaptığı oyunlar izlenmeye değerdi. Takımın alt koridor ikilisi Bang ve Wolf ise Arrow ve Piccaboo’ya karşı üç maçta da üstünlük sağlaması SKT T1’in zaferinde kilit noktalardandı. Bu zaferle beraber SK Telecom T1 ikinci kez Kore şampiyonu olmayı başardı.

Bu sonuçlarla beraber SK Telecom T1 Kore’den birinci sırada Dünya Şampiyonası’na giden takım oldu. Yarı finalde kaybeden KOO Tigers ise önceki mevsimde gösterdiği performansla daha fazla puan almasından dolayı ikinci sıradan Dünya Şampiyonası’na gitme hakkını kazandı. KT Rolster, CJ Entus, Jin Air Green Wings ve Najin e-mFire takımları ise Dünya Şampiyonası’na gidecek üçüncü takım olmak için mücadele edecek. Bu karşılaşmaların tarihi ise henüz belli değil.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir