League of Legends League of Legends Haberleri

Krepo emekliye ayrıldı

League of Legends’ın profesyonel kısmı ile ilgilenen herkes, öyle ya da böyle Krepo ismi ile karşılaşmıştır. CLG.EU’nun efsanevi destek oyuncusu Krepo, bugün profesyonel sahneden emekliye ayrıldığını açıkladı. Kariyerine yorumcu ve analist olarak devam etmek istediğini belirten oyuncu, Avrupa’da oyun bilgisi en yüksek destek oyuncuları arasında gösteriliyordu.

CLG.EU ile mükemmel işler çıkartan Krepo, takımın dağılmasının ardından takım arkadaşları ile Evil Geniuses takımı altında tekrar toplanmıştı. Ne yazık ki EG, eski CLG.EU’nun performans seviyesine bir türlü ulaşamadı ve eski CLG.EU tayfası yavaş yavaş dağılmaya başlarken, Krepo ve arkadaşları ciddi bir karar alıp takım olarak Kuzey Amerika Ligi’nde oynamaya karar verdiler. Bu da bana kalırsa Krepo’nun verdiği en yanlış kararlardan biri olabilir. Zira Kuzey Amerika LCS, Avrupa LCS’e göre çok daha rekabetçi ve yıldız destek oyuncuları ile tanınan bir sunucu.

EG’nin Kuzey Amerika’da başarısız olması, hatta ligden düşme seviyesine kadar gelmesi, Krepo üzerinde tartışmaların başlamasına yol açtıktan sonra yıldız oyuncu EG’den ayrılmaya karar verdi. Ayrıldığı günden yaklaşık 2 aya kadar profesyonel olarak sahnede yer almayan oyuncu, eski takım arkadaşlarının bulunduğu Elements takımı ile Avrupa LCS’in son maçlarını oynamaya karar verdi. Kendisinin de deyimiyle bu maçlar Krepo için “Ya tamam ya devam.” maçlarıydı. Ne yazık ki Elements, playofflara dahi girmeyi başaramayarak sezonu kötü bir şekilde bitirdi. Krepo kötü oynamadı bu maçlar süresince, hatta takımda Froggen ile iyi oynayan diğer oyuncuydu bile diyebiliriz. Görünen o ki Krepo’nun oyunu kendisini tatmin etmedi ve o da emekliye ayrılma kararı aldı.

Bu üzücü haberin yanındaki teselli haberi ise Krepo’nun yorumcu olarak kariyerine devam etmek istediğini bildirmesi. Deman ve Joe’un Avrupa yorumcularından ayrılmasından sonra yorumcu eksikliği çeken sunucunun, Krepo’nun gelişiyle daha eğlenceli ve daha bilgilendirici olacağına şüphe yok.

Krepo’yu bu kadar özel kılan şey, harika bir kişiliğe sahip olmasının yanı sıra, oyun bilgisinin çok olması ve oyunun her anını çok iyi bir şekilde okuması. 2013 ve 2014 Dünya Şampiyonası’nda analist masasında kendisini izleme şansı bulduğumuz oyuncunun maç içindeki oyuncuların davranışlarını, neden-sonuç ilişkilerini iyi okuması ve bunu yaparken de haritanın tamamını göz önünde bulunması, deneyimli yorumcular arasında bile ender bulunan bir yetenek.

Umuyoruz ki Krepo’yu ilerleyen yıllarda iyi bir yorumcu olarak sahnede görme şansına sahip oluruz. Oyuncuya bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir