League of Legends League of Legends Haberleri

KT Rolster Dünya Şampiyonası’nda

Tarihinin en iyi sezonunu geçiren KT Rolster, Bölgesel Eleme Turnuvası finalinde Jin Air’i yenerek Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Turnuvanın sonuçlanması ile Kore’den Dünya Şampiyonası’na gidecek takımlar kesinleşti. Yaz Mevsimi Şampiyonu olan SKT direkt olarak turnuvaya gitmeye hak kazanırken, Koo Tigers ise Şampiyonluk Puanı ile hak kazandı.

LCK Playoff’una yarı finalden başlayan KT takımı, Koo Tigers’ı 3-2 yenerek finalde SKT’nin rakibi olmuş, iyi performans göstermesine rağmen finalde SKT’ye 3-0 kaybetmişti. Harika bir sezon geçiren ve ligdeki diğer takımlardan performans seviyesi açısından oldukça yukarıda gözüken KT, tarihinde ilk defa Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. LCK Finali’ne bu yılki finali de dahil edersek üst üste 3. kez çıkan takım, istikrarlı olarak iyi performans gösteren ve Dünya Şampiyonası’na gitmemesine rağmen Kore’nin en başarılı organizasyonlarından birisi olarak gösteriliyor.

Bölgesel Eleme Turnuvası Finali’nde Jin Air ile karşılaşan takım, çok da zorlanmadan seriyi kazandı diyebiliriz. Jin Air’in finale gelene kadarki mükemmel performansı KT karşısında yetmezken, KT, 3. maç dışında kusursuz performans gösterdi diyebiliriz. Jin Air’in 2 maç yenildikten sonraki adaptasyonu, takım kompozisyonu kurması ve strateji geliştirmesi takdire şayanken, KT’nin taşıyıcı oyuncularının performansına karşılık Jin Air’in iyi performansı yetmedi. KT’de özellikle Score oyunun ritmini harika bir şekilde kontrol etti. Ssumday ise üst koridorda olmasına rağmen takımını rahatlıkla taşıyabileceğini 2. maçtaki Yasuo performansıyla gösterdi.

Dünya Şampiyonası’na bir aydan fazla süre bulunurken, KT Rolster, turnuvaya 3. torbadan katılacak. Dünya Şampiyonası ile ilgili detayları ise lolesports.com adresinde bulabilirsiniz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir