League of Legends League of Legends Haberleri

KT, Smeb ve PawN’ı kadrosuna kattı

Kore ligi LCK’in güçlü ekiplerinden KT, Smeb ve PawN’ı kadrosuna katarken Score ile de sözleşme yeniledi.

Geçtiğimiz günlerde üst koridor oyuncusu Ssumday, alt koridor ikilisi Arrow-Hachani ve orta koridor Fly ile yollarını ayırdığını açıklayan KT Rolster, yıldız üst koridor Smeb ve başarılı orta koridor oyuncusu PawN transferlerini gerçekleştirdi. Bunun yanında 2012’den beri takımda bulunan ormancı Score ile de sözleşme yenileyen ekip yeni sezona bomba gibi girmeye hazırlanıyor.

2016 Dünya Şampiyonası’nda yarı final oynama başarısı gösteren ve SKT T1’e elenen Rox Tigers ile yollarını ayıran Smeb’in nereye gideceği merakla bekleniyordu ve ortada oyuncunun NA LCS takımlarından biri ile anlaşmaya yakın olduğu haberleri dolaşıyordu. Sonunda heyecanlı bekleyiş son buldu ve Smeb, Edward Gaming’den ayrılan PawN ile birlikte KT Rolster’ın yolunu tuttu.

Yapılan bu transferlerin ardından KT’nin tek amacı alt koridora çok iyi bir ikili transfer etmek. Şu an için ortada çok fazla free-agent statüsünde kaliteli nişancı ile destek oyuncusu mevcut. Akla ilk gelen isimler ise Deft ve Mata. 2017 sezonunda LCK’de bir süper takım kurulacağı dedikoduları ortada dolaşırken, bu takımın KT olma ihtimali oldukça yüksek.

Kore kaynaklı haber sitelerinde dolaşan bir başka dedikoduya göre KT ekibinin Score’u takımda tutmasının amacı Smeb ve PawN’ı transfer konusunda ikna etme amaçlıydı. Bu haberlerin gerçeği ne kadar yansıttığını bilemiyoruz ancak bildiğimiz bir şey var ki o da KT’nin önümüzdeki sezon için izleyenlere şimdiden inanılmaz bir heyecan yaşattığı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir