League of Legends League of Legends Haberleri

Kubz bir süreliğine Huma’ya geri dönüyor

Kubz kalan dönemde oyuncularına koçluk yapmak adına Berlin’e gidiyor.

Son iki haftadır e-spor camiasında konuşulan en önemli konuların başında şüphesiz Huma’da yaşanan çalkantılar geliyor. Bilindiği üzere takım patronu Behdad Jaafarian’ın yarattığı problemler, teknik ekibe ödeme yapmaması, takımla yeterince ilgilenmemesi ve sevgilisini ön planda tutup takım içinde huzursuzluğa yol açması Huma’ya oldukça sıkıntılı bir süreç yaşatmıştı. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde Kubz ve Dentist takımdan ayrılıp zehir zemberek açıklamalarda bulunmuşlardı. Bu dönemde en fazla zararı şüphesiz oyuncular gördü. Santorin Ember’a satıldı ve takımın yakalamış olduğu sinerji ortadan kalktı. En önemlisi de oyuncular çalışmalarına koç olmadan devam etmek zorunda kaldı.

Yaşanan olaylar sonrası Kubz dün akşam saaatlerinde Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Başarılı koç, yaptığı açıklamada bugün Berlin’e gideceğini, LCS’e yükselme yolunda oyuncuların başında olacağını belirtti. Ayrıca Kubz, Huma ismini kullanmaktan da kaçındı ve Werlyb, yeni ormancı, Godbro, HolyPhoenix ve Je Suis Kaas’nın koçu sıfatıyla kalan maçlara çıkacağını açıkladı. Bunun yanında Behdad’ın iyi bir insan olmadığını, herhangi bir sözleşme imzalamayacağını da söyleyen Kubz, geri dönüş sebebinin ise oyuncuların kötü bir durumda kalmış olduğunu ve gönlünün bu duruma el vermediğini dile getirdi. Dentist ve Kamikazplatypus’un finansal açıdan sıkıntıda olduğu ve hiçbir ödeme almadıkları için Berlin’e gelemeyeceklerini de sözlere ekleyen koç, yazısını şu sözlerle bitirdi:

“Bunları yazarak iyi mi yoksa kötü mü yaptım bilmiyorum ama destekçilerimin yaşananlardan haberdar olmasını istedim. Bu dönemin ardından ne yapacağımı bilmiyorum.”

LCS’e yükselme şansı oldukça yüksek olan Huma’da bu gelişmenin nasıl bir etki yaratacağı merak konusu. Riot ise olaylara hala müdahale etmiş değil.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir