League of Legends League of Legends Haberleri

Kubz ve Dentist, Team Huma’dan ayrıldı

Team Huma’nın koçu Kublai “Kubz” Barlas, ekip arkadaşları Jonathon “Kamikazplatypus” McDaniel ve Karly “Dentist” Krey ile birlikte takımdan ayrıldıklarını açıkladı.

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta e-spor dünyası Team Huma’da yaşanan problemler ile çalkalanmıştı. Takım koçu Kubz’ın kaleme aldığı makalede takımın içinde bulunduğu çıkmazlara ve takım sahibi Behdad Jaafarian’ın profesyonellikten uzak hareketlerine yer verilmişti. Buna göre Jaafarian’ın sevgilisi Manning’in, organizasyonda hiçbir işlevi olmamasına rağmen yer alması ve temsilcimiz Holyphoenix olmak üzere oyunculara karşı yaptığı ırkçı söylemler takımdaki problemlerin başında geliyordu. Bunun yanında Jaafarian’ın finansal olarak takımı idare edememesi, gelen teklifleri geri çevirmesi, ekiple kontrat yapmaması ve takımın başarılı ormancısı Santorin’i satmaya kalkması bardağı taşıran son damla oldu ve Kubz, Kamikazplatypus ile Dentist özellikle sosyal medya üzerinden sıkıntılarını dile getirmeye başladı. E-spor camiasından da destek alan ekip, dün Twitter’dan açıklama yaparak takımla ilişiklerinin kesildiğini, yeni tekliflere açık olduklarını belirttiler.

Takım koçu Kubz’a özel olarak oyuncuların durumlarının ne olacağını sorduğumuzda ise aldığımız yanıt üzücü oldu: “Oyucuların takımla sözleşmeleri devam ediyor ve eğer Riot devreye girmezse tutsak olarak kalmaya devam edecekler.”

LCS’e yükselme yolunda emin adımlarla ilerleyen Huma’nın ve temsilcimiz Anıl “Holyphoenix” Işık’ın bu tarz problemlerle başa çıkmak zorunda kaldığını görmek oldukça üzücü. Riot cephesinden henüz yaşanan olaylara bir müdahale gelmiş değil ve takımın geleceği de belirsizliğini koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir